Meghalt Csala Zsuzsa színésznő

2014. február 25., kedd, Magazin

Meghalt Csala Zsuzsa Jászai Mari-díjas színésznő, érdemes művész, a Vidám Színpad örökös tagja – közölték a Vidám Színpad vezetői szombaton.

Csala Zsuzsa 1933. július 9-én született Újpesten. Tagja volt 1954-től 1959-ig az Állami Déry­né Színháznak, 1959-től 1960-ig az egri Gárdonyi Géza Szín­háznak, majd 1960-tól negyven évig a budapesti Vidám Szín­padnak. A kétezres évek elején a színház arculatváltása után a társulatot szélnek eresztették, a Budaörsi Játékszín tagja lett. A Vidám Színpad újjáalakult, évekig utazó színházként működött, és 2013-ban újra állandó játszóhelyet kaptak az óbudai Euro­centerben. A társulatnak tagja lett Csala Zsuzsa is, aki akkor már bottal járt és betegségekkel küszködött.
A kiváló komika derűs ke­déllyel, remek temperamentummal, sajátos, egyéni ízekkel oldotta meg a feladatait, akár kabaréban vagy vígjátékban alakított. Több száz színpadi és televíziós szerepet játszott el, filmen a Nosz­ty-fiú esete Tóth Marival (1960), Nem szoktam hazudni (1966), És akkor a pasas (1966) című alkotásokban láthatta a közönség. Ő volt Ursula, Bubó doktor asszisz­tensnőjének hangja a Kérem a következőt című, nagy sikerű rajzfilmsorozatban. A külföldön élő magyarokat is számos turnén szórakoztatta Amerikától Auszt­rá­liáig, kedvelt szereplője a Rá­dió­kabarénak, egy időben ő volt a lottózás reklámarca, és polgárőrként is dolgozott, gépkocsitolvajokat üldözött, s a Magyar rend­őrnők Szervezete tiszteletbeli tagjának is megválasztották.
Művészi munkáját 1974-ben Jászai Mari-díjjal ismerték el, az érdemes művészi címet 1986-ban kapta meg.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 507
szavazógép
2014-02-25: Magazin - :

Kállay-Saunders András utazik Koppenhágába (Eurovíziós dalfesztivál)

Kállay-Saunders András és a Running című dal képviseli Magyarországot az 59. eurovíziós dalfesztiválon május 6. és 10. között Koppenhágában. A Dal című magyar válogatóverseny szombati döntőjében, az M1-en és a Duna World csatornán élőben sugárzott showműsorban a nyolc döntős mezőnyét a négytagú zsűri szűkítette négyre, közülük a tévénézőktől Kállay-Saunders András és a Running kapta a legtöbb sms-szavazatot. A dal szerzői: az előadó és Szakos Krisztián.
 
2014-02-25: Magazin - :

Hároméves zseni

Sokat olvas és szülei iPadje segítségével magától tanult meg spanyolul egy hároméves arizonai kislány, akit a helyi Mensa-szervezet 160 feletti IQ-val vett fel tagjai közé.