EP-választásTőkés László harmadik a Fidesz–KDNP listáján

2014. április 11., péntek, Közélet

Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke a magyarországi kormánypártok listavezetője az európai parlamenti (EP-) választáson, Tőkés László erdélyi EP-képviselő harmadik a jegyzéken.
 

A magyar nemzetegyesítés folyamata ma újabb fontos állomásához érkezett, a Fi­desz–KDNP az Európai Par­lamentbe valódi „nemzeti csa­pattal” készül, helyet biztosítva az elszakított nemzetrészeknek – hangsúlyozta tegnapi közleményében Tőkés.
A névsort ismertető Szájer József fideszes EP-képviselő a Fidesz országos választmányának tegnapi ülése után tartott sajtótájékoztatón elmondta: a 63 tagú listán Pelczné Gáll Ildikót – aki az elmúlt években is Brüsszel­ben politizált – ő követi a második helyen, majd Tőkés László, Deutsch Tamás, Gyürk András, Gál Kinga, Schöpflin György és Erdős Norbert következik. Őket követi Kárpátalja és Vajdaság képviselője, a Felvidék képviselője pedig a 21. helyen szerepel, előbbieket később nevezik meg.
Szájer József emlékeztetett, Magyarország 21 képviselőt delegál az EP-be. Mint mondta, számításaik szerint a jelenlegi 14 Fidesz–KDNP-s EP-képviselő fele befutó helyen szerepel a névsorban, amelyet a határon túl élő magyarságot is képviselő, a magyarság összetartozását jelképező nemzeti listának nevezett. Az EP-be delegált magyar kormánypárti politikusok feladataként határozta meg, hogy világossá tegyék: Magyar­ország nem egy gyarmat, hanem önálló ország, amely büszke saját cselekedeteire és hagyományaira, ugyanakkor teljesíti az EU-s együttműködésből fakadó kötelezettségeit. Pelczné Gáll Ildikó hangsúlyozta, semmilyen diktátumot nem fogadnak el az Európai Bizottságtól, „nem tekintjük az Európai Bizottságot Magyarország kormányának”.
Örvendetes, hogy a Kárpát-medencei magyar nemzeti közösségek önrendelkezési törekvéseit immáron nem csupán erdélyi és felvidéki magyar EP-képviselőkkel, hanem a szintén befutó helyeken szereplő kárpátaljai és vajdasági testvéreinkkel tudjuk együtt képviselni – vélekedett Tőkés László. Közleményében kifejtette: „a nemzeti önrendelkezés azt jelenti, hogy egy erős Európában egy erős Magyarországra, erős magyar nemzetre van szükségünk. Nemzetünk viszont akkor válik erőssé, hogyha elszakított részei is dönteni tudnak saját sorsukról.”

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a december elsejei parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1542
szavazógép
2014-04-11: Nyílttér - Fekete Réka:

Amikor más az iskola

Amikor baj van egy ágazatban, a hatalom azzal reagál, hogy elterelő hadmozdulat gyanánt újít valamit. Mindegy, hogy előre vagy hátra, csak úgy tűnjék, az adott intézkedés az ügy javát szolgálja.
2014-04-11: Közélet - Iochom István:

Névadójára emlékezett az iskola (Bod Péter-napok Kézdivásárhelyen)

A huszonharmadik Bod Péter-napok tegnap reggel a tanítóképző könyvtárában Erzsébet királyné tiszteletére szervezett kiállítással kezdődtek. A Nyujtódon élő Szalai Demeter István páratlan Sissi-gyűjteményéből állított közszemlére mintegy száz darabot, könyveket, korabeli fényképek másolatait és egyéb emléktárgyat. A tragikus sorsú királyné életpályájáról Fülöp László, az iskola történelemtanára, a kiállított tárgyakról pedig annak gyűjtője beszélt.