A baróti elemisták számára élményszámba ment az Iskola másként programsorozat – mondták a Gaál Mózes Általános Iskola általunk megkérdezett tanítói. Különleges tapasztalatot jelentett a kisdiákoknak a kirándulás, a múzeum-, templom és könyvtárlátogatás, a húsvétra való készülődés –, több ilyen alternatív tanulási alkalmat kellene teremteni.
A legkisebbek, az előkészítős osztályok számára nem az jelentette az élményt, mint a nagyobbak számára, hogy nem kell felelniük és házi feladatot készíteniük – nekik még minden játékos, jegyet sem kapnak –, ám az, hogy kimozdultak az osztályteremből, és intézményeket látogathattak meg, filmeket vetítettek nekik, és a felnőttek magyaráztak, lenyűgözte őket. „Húsvét ünnepét vallási és néphagyományi szemszögből is bemutatni kívántam, ezért előbb a református templomot kerestük fel, ahol Krizbai Imre lelkipásztor mesélt lelkesen Krisztusról, majd a könyvtárba mentünk át, ahol Benkő Gyula megmutatta a könyveket, majd a vedernyi vízzel locsolókról láthattak filmet a falra kivetítve.
Az osztályteremben mindennapos volt a kézműves-foglalkozás, hol tojást festettünk, hol tojáshéjba tettünk földet és ültettünk az ünnepre éppen kikelő búzát” – mondotta Egyed Ildikó.
Egyed Ágnes huszonnégy elsőse Hadnagy Ilona gyógypedagógussal közösségfejlesztő játékot tanult, Pethő Irén segítségével pedig különleges technikával díszítettek húsvéti tojást – hagymahéjjal festették, zsírkrétát olvasztottak, amit kesicével vittek fel és alakították ki a mintákat –, felkeresték a református templomot, és kirándultak. Egyed Ágnes úgy véli, ezekben a napokban is legalább annyi tudáshoz jutottak gyermekei, mint a megszokott iskolai napokon, ám most, hogy más környezetbe kerültek, talán jobban figyeltek és érdeklődőbbek is voltak.
Lázár Anikó másodikosai Bibarcfalván több osztállyal közösen kirándultak. Megnézték a borvízforrást, a töltödében pedig végigkövethették a borvíz palackozásának folyamatát, végezetül pedig a freskóval díszített református templomot csodálták meg. Erdővidék Múzeumában Hoffmann Edit útmutatásával nézték meg a tárlatot, s igazán tetszett nekik a több százezer éve élt állatok csontmaradványa. „Több mint három órát voltunk a múzeumban, de nem unták, sőt, azzal kápráztattak el minket, felnőtteket, hogy mennyit tudnak az évmilliókkal ezelőtt élt ősállatokról” – mondotta Lázár Anikó. Hasonlóan népszerű program volt a Fauna játékgyár meglátogatása is: szemük előtt vált a fából színes és érdekes, gyermek kezébe való játék. A program utolsó napján Lázár Réka az egészséges életvitel fontosságáról beszélt, végezetül a Gyulai Líviusz Könyvtárt keresték fel.