Fiatal pedagógusok előnyben

2008. február 21., csütörtök, Közélet

Tizenkét háromszéki pedagógus előrehozott nyugdíjazását hagyta jóvá a megyei tanfelügyelőség, ugyanakkor tizenegy kérést elutasított, melyet olyan tanítók, tanárok nyújtottak be, akik idén érik el a nyugdíjkorhatárt, de még három évig szeretnék megtartani címzetes állásukat. Erre azok az első fokozatos pedagógusok jogosultak, akik legkevesebb huszonöt éve tanítanak. Bár kérésüket elutasították, óraadóként taníthatnak a jövő tanévben is. Idén harminchét pedagógus vonul nyugdíjba a korhatár betöltése miatt. (fekete)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 500
szavazógép
2008-02-21: Közélet - Fekete Réka:

Pénzre menő érdemlista

A négy évre szóló érdemfokozattal jár a leghosszabb ideig folyósított legnagyobb plusz juttatás a tanügyben, így nem csoda, hogy minden esztendőben túljelentkeznek.
2008-02-21: Közélet - x:

Idei tárlatok a Céhtörténeti Múzeumban

A december óta Incze László nevét viselő kiállítóterem nyolc rendezvénynek ad otthont — tudtuk meg Dimény Attila intézményvezetőtől. Január 24-én a Magyar Köztársaság Kulturális Koordináló Központja és a múzeum szervezésében a Képes krónika alapján rendhagyó történelemórát tartottak.