A kínai fővárosban, a patinás és pekingi sült kacsáiról híres Csüancsütö étteremlánc egyikében ezer négyzetméteren megnyitották a pekingi kacsa múzeumát a vállalat alapításának 150. évfordulóján.
A bejáratnál egy aranyozott vízi szárnyas fogadja a látogatót, aki végigkísérheti a hamisítatlan ételkülönlegesség készítésének lemodellezett fázisait az állat tömésétől a felfújásán, vízzel való feltöltésén, cukorral történő megkenegetésén és szárításán át a 200 Celsius-fokos kemencében őszibarackfa-tűzön sütéséig és szertartásos felszeleteléséig, tálalásáig. Egy teljes kacsavacsora-makett is ott díszeleg.
A kínai ételtörténészek szerint a mai pekingi kacsa ősét körülbelül 2000 éve még párolták, és eredetileg a kelet-kínai Nankingban volt helyi specialitás. Állítólag a Tiltott Város építői hozták a fővárosba. Jóval később, a császári palotából az utcára került szakácsok a 19. század vége felé a disznósült receptjét kacsára adaptálva alkották meg a pekingi sült kacsát.
A kiállítás több mint félezer darabból áll, köztük a múlt század elejéről egy kacsaeladást igazoló jegyből, köztársaság korabeli hirdetésekből és egy sor híres emberről készült fényképből, amelyeken például a néhai államelnök Mao Ce-tung és miniszterelnöke, Csou En-laj fogyasztja éppen kacsáját Richard Nixon amerikai elnökkel 1972-ben a Népi Gyűlés Házában.
Az 1864-ben alapított Csüancsütö azon kevés kínai márkák, márkanevek közé tartozik, amelyek kiállták az idő próbáját, immár körülbelül száz éttermével a világon is ismertté vált. Az évfordulós eseményhez kapcsolódóan a 196 milliomodik sült pekingi kacsájuk eladását is bejelentették.