AtlétikaEgy paratávolugró csodálatos világcsúcsa

2014. július 31., csütörtök, Sport

Minden túlzás nélkül állíthatjuk, hogy szenzációs eredmények születtek szombaton Ulmban a németek atlétikai országos bajnokságán. A 100 méteres férfi síkfutásban megdőlt az 1985 óta tartott országos csúcs, míg a férfiak távolugrószámában egy paraversenyző diadalmaskodott – vonatkozó világrekorddal!
 

  • Fotó: nemzetisport.hu (Bild)
    Fotó: nemzetisport.hu (Bild)

Julian Reus még meg sem született, amikor a szombatig érvényben lévő német országos csúcsot Frank Emmelmann 100 méteren megfutotta 1985 szeptemberében (Ke­let-)Berlinben. Reus 1988-ban látta meg a napvilágot, 2007-ben junior Európa-bajnoki címet szerzett a legrövidebb sprintszámban (és annak váltójában is), s napra pontosan két éve, 2012. július 27-én addigi legjobbját érte el százon, midőn 10.09-et futott Wein­heimben. Ez az eredmény három századdal maradt el az NDK-beli Emmelmann említett 10.06 másodperces rekordja mögött. 2013-ban Reus egy századot tovább faragott egyéni legjobbján, aztán eljött a mostani szombat, amikor az idei német bajnokság 100 méteres síkfutásának elődöntőjében 1,8 méteres – tehát megengedett – hátszéllel 10.05-öt repesztett, országos csúcsot érve el. Egy óra múlva még sebesebben tette meg a távot a fináléban, fájdalom azonban, hogy 10.01 mp-es ideje a túl nagy hátszél miatt nem hitelesíthető rekordként. (Az egyetlen német, aki 10 másodperc alatt teljesítette a 100 métert, Martin Keller, aki 2013 májusában az egyesült államokbeli Clermontban 9.99 mp-es időt ért el 3.7 méteres hátszélben.) Így is hatalmas gratuláció jár a wattenscheidi vágtázónak, Reusnak, elvégre 29 éves országos csúcsot adott át a múltnak!
És akkor mit kapjon a Reushoz hasonlóan 1988-ban született paralimpiai bajnok (2012, London) távolugró, Markus Rehm, aki olyan messzire repült a homokba az országos bajnokság első napján, mint sorstársai közül még senki?! A leverkuseni atléta negyedik kísérletére 824 centiméternél fogott „talajt”, 29 centivel megjavítva a paratávolugró-világrekordot – saját világrekordját. Nem mellesleg: a bajnoki aranyérmet is az ő nyakába akasztották, hiszen valamennyi vetélytársát lepipálta döbbenetes ugrásával. A német atlétika történetében először nyert bajnoki címet sérült versenyző az épek között távolugrásban – tért ki rá tegnapi jelentésében a dpa. Az egykori wakeboardos Rehmnek egy sportbaleset következtében évtizede térd alatt kellett amputálni a jobb lábát, és a csonka végtagja versenyprotézisével együtt 15 centiméterrel hosszabb, mint a teljesen ép bal lába. (NS)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 186
szavazógép
2014-07-31: Sport - :

Nyári edzőtábor Trencsénben (Jégkorong, utánpótlás)

Annak ellenére, hogy a nyár közepén járunk, vannak olyan sportolópalántáink, akiknek még júliusban is eszükbe jut korcsolyát húzni, ütőt ragadni, jégre lépni és komoly elhatározással, elszántsággal kergetni a pakkot. Igen, jégkorongról van szó, és a sepsiszentgyörgyi Király­ping­vi­nek SE azon négy tehetséges U12-es hokisáról – Solymosi Tamás, Kernászt Máté, Demeter Gergő és Tankó Ábel –, akik az elmúlt hét folyamán (július 20–26.) a szlovák Stanley Kupa-győztes Marian Gaborik (Los Angeles Kings) nemzetközi nyári jégkorongtáborában vettek részt.
2014-07-31: Sport - :

Még egyszer az elveszített döntőről (Vízilabda Európa-bajnokság)

Nehezen tudunk megbarátkozni a magyar férfi vízilabda-válogatott elvesztette bajnoki cím valóságával. Fáj, fáj és fáj a vereség. Hej, pedig a döntőt követő napokban jó néhányszor átgondoltuk, elemeztük a történteket, kerestük vérző sebünkre a gyógyírt. Volt, aki megtalálta, volt, aki nem. Ez utóbbiak segítségére idézzük olimpiai bajnokunk, ezüst- és bronzérmesünk, Faragó Tamás döntőről szóló értékelését.