Számos helyi lakos jelenlétében, rövid, ünnepélyes megnyitó után hétvégétől elkezdte működését a bölöni kezelőközpont. Miután megtekintették az egységet, Sikó Imre polgármester üdvözölte a jelenlevőket, Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke pedig A borvíz útja programban utolsónak beindított kezelőközpont fontosságáról beszélt.
A bölöni meleg fürdő létrehozása iskolapéldája annak – mondotta –, hogy nem szabad soha feladni, még akkor sem, amikor nehézségbe ütközünk, belső ellentétek merülnek fel. „A Demeter János megyeitanács-elnök idején útnak indított fürdőépítő program utolsó éveinek nehézsége, vesszőfutása reánk maradt. Csak a folyamatos kitartásnak tudható be az, hogy felépült az Erdővidék számára fontos baróti strand és ez a bölöni kezelőközpont, ami hasznos célokat szolgál, még akkor, is ha a helybeliek sem hittek abban, hogy lesz ebből valami, és egészségmegőrző helyük lesz az arra rászorulóknak” – fejtette ki. A kezelőközpont felépítése 5,1 millió lejbe került, amihez Bölön község 239 000 lejt tett hozzá. Ez a kiadások 4–5 százalékát teszi ki. A teljes összeg nagyobb része az Európai Uniótól származik, a másik, nagyobbacska részét a megyei tanács vállalta fel.
A bölöni fürdő kénben gazdag, lúgos kémhatású vizével harmonikusan kiegészíti – mind ivó-, mind fürdőkúrákban – a megye más területein levő, szénsavas savanyú gyógyvízzel működő kezelőközpontokat, távlatokat nyit a mozgásszervi-reumatikus bajok tüneti kezelése előtt. Túl azon, hogy ezzel régi álma teljesült a bölöni faluközösségnek, Háromszék kénes fürdőinek legkorszerűbb megvalósítása, ahol megfelelő szakorvosi irányítás mellett itthon is megoldhatóak majd azok a gondok, amelyek miatt távoli fürdőhelyeken kellett keresniük a gyógyulást a megyében élő betegeknek. Bölönben meleg és hideg gyógyvizes medence, meleg ásványvizes fürdő, szauna, masszázsszalon, kardiofitneszgépek és szórakozási lehetőségek várják az ide érkezőket. Ezek egyórás igénybevétele felnőtteknek 10, nyugdíjasoknak 5 lejbe kerül. Az egység szerdától vasárnapig 13 és 20 óra között tart nyitva. Érdeklődni a helyi tanácsnál vagy az Aquasic Egyesületnél lehet (telefon: 0744 663 884).