Aggódik az SZNTAlkalmatlan tisztségére Corina Creţu

2014. szeptember 11., csütörtök, Közélet

A Székely Nemzeti Tanács (SZNT) alkalmatlannak találja Corina Creţu biztosjelöltet arra, hogy az Európai Bizottságban a regionális politikákért feleljen.
 

Izsák Balázs SZNT-elnök kifejtette: az EU működéséről szóló szerződés a regionális politika céljaként határozza meg a régiók közötti egyenlőtlenségek kiküszöbölését, a leszakadó régiók felzárkóztatását. Hozzátette, Szé­kely­föld a kulturális, nyelvi különbözősége miatt került leszakadó pályára Romániában. „Hogyan fogja Székelyföld leküzdeni a leszakadását, ha egy nacionalizmusáról, magyarellenességéről ismert politikus felel majd uniós szinten a felzárkóztatásáért?” – tette fel a kérdést Izsák Balázs. Hozzátette, Corina Creţu személye nem jelent garanciát arra, hogy az EU alap­dokumentumaiban megfogalmazott elvek érvényesüljenek.
Az SZNT elnöke nem tartotta kizártnak, hogy Románia számára éppen azért volt fontos a regionális politikákért felelős biztosi poszt megszerzése, hogy a tisztségen keresztül akadályozza a kulturális sokszínűség érvényesülését a regionális politikában. „Az EU luxemburgi bíróságán zajló perünkben Ro­mánia attól óvja Európa nemzeti, nyelvi szigeteit, hogy nemzetiségi enklávévá alakuljanak. A román nacionalisták ma is hívei az évtizedeken át gyakorolt asszimilációs politikának. Nyíl­tan vagy burkoltan azért cselekszenek, hogy a Ceauşescu-diktatúra idején kialakított elvek érvényesüljenek” – jelentette ki Izsák Balázs.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2014-09-11: Közélet - :

Bemutatta csapatát Juncker

Bemutatta csapatát tegnap délben Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság megválasztott elnöke. Románia képviselője, Corina Creţu a regionális politikáért felel, Navracsics Tibor az oktatással, kulturális, ifjúsági és állampolgársági ügyekkel foglalkozik majd az uniós döntéshozó testületben.
 
2014-09-11: Belföld - Demeter Virág Katalin:

Belföldi hírek

Székelyföldön a kormányfő
Iskolabusz-átadóra érkezik ma Székelyföldre Victor Ponta kormányfő. Az RMDSZ közleménye szerint Csíkkozmáson Kelemen Hunor szövetségi elnök társaságában a helyi iskola udvarán délben adnak át hat iskolabuszt.