Magyar filmeket vetítenek Spanyolországban

2014. szeptember 19., péntek, Magazin

Hat magyar filmet is vetítenek a ma kezdődő San Sebastián-i Filmfesztivál retrospektív programjában – közölte a Magyar Nemzeti Filmalap.

Keleti ígéretek – Kelet-Európa önéletrajza címmel nagyszabású retrospektív programot tűz műsorra Spanyolország első számú nemzetközi filmes seregszemléje. Az A-kategóriás filmfesztivál szervezői a vetítéssorozattal a berlini fal leomlásának 25. évfordulójára emlékeznek, és tizenhat ország alkotásaiból válogatva keresztmetszetet adnak a kelet-közép-európai országok ezredforduló utáni filmterméséből.
Az ötven filmet felvonultató programban Török Fe­renc személyesen mutatja be Moszkva tér című, 2001-ben debütált első játékfilmjét. Műsorra tűzik Pálfi György Hukkle című rendezői debütálását, amely 2002-ben San Sebastiánban elnyerte a legjobb első filmes rendező különdíját. A közönség megtekintheti Antal Nimród Kontroll (2003), Vranik Roland Fekete kefe (2005) és Mundruczó Kornél Johanna (2005) című operafilmjét, továbbá Kocsis Ágnes Pál Adrienn (2010) című legutóbbi rendezését is.
Gerő Marcell Káin gyermekei című dokumentumfilmjét a fesztivál szervezői a fiatal tehetségeket bemutató, New Directors (Új utak) című versenyprogramba hívták meg. A fesztiválra a rendező és László Sára producer is elkíséri a filmet. A Káin gyermekei a Camp­film produkciójában készült francia partnerekkel. A 104 perces alkotás felkutatta és megszólaltatta Monory Mész András Bebukottak című, közel harminc éve készült dokumentumfilmjének gyilkosságért elítélt fiatalkorú szereplőit.
A San Sebastián-i Film­fesztivált 62. alkalommal szervezik meg. A kilencnapos rendezvényen idén két Oscar-díjas színész, Benicio Del Toro és Denzel Washington vehet át Donostia-díjat kimagasló pályafutásáért. A filmmustrán mások mellett Antonio Ban­deras, John Malkovich, Pedro Almodóvar, Viggo Mortensen, Charlotte Gainsbourg, Jessica Chastain, Josh Hutcherson, Omar Sy, Ricardo Darín és Willem Dafoe is részt vesz.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 602
szavazógép
2014-09-19: Sport - :

Bajnoki címekért az U23-as korosztály (Birkózás)

A hétvégén Székelyudvarhely látja vendégül az U23-as korosztály birkózóit, akik a bajnoki címek, érmek megszerzéséért érkeznek a Nagy-Küküllő menti városba.
2014-09-19: Magazin - :

Sir David Attenborough visszatér a Nagy-korallzátonyhoz

Sir David Attenborough brit természettudós (fotó) visszatér az ausztrál Nagy-korallzátonyhoz, hogy új sorozatot készítsen a BBC One számára.