kézdivásárhelyi keményítőgyárTömeges elbocsátás

2008. február 29., péntek, Közélet

Az Amylum Románia Rt. többségi tulajdonosa, az angol—amerikai Eaststarch bejelentette, hogy jelentősen fogja csökkenteni termelését kézdivásárhelyi telephelyén — olvasható Dobri Edit, az rt. humán erőforrásért felelő igazgatójának tegnapi közleményében.

A gyár alkalmazottjait tájékoztatták a tulajdonos szándékáról, a munkások képviselőivel megkezdték a tárgyalásokat (a keményítőgyáriaknak nincs szakszervezetük). Az átszervezés után kilencvenketten elveszítik munkahelyüket. Az Amylum Románia Rt. folytatja tevékenységét Kézdivásárhelyen, körülbelül húsz alkalmazott marad a telepen.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 495
szavazógép
2008-02-29: Közélet - Sylvester Lajos:

Iskolaépület kalap nélkül

A Tatrangi Sándor nevét viselő uzoni iskola télvíz idején vette le a kalapját, hogy a nyárra divatos sapkát tegyen, tetőtér-beépítéssel növelje az épület befogadóképességét és funkcióinak számát. A vidéki infrastruktúra-fejlesztés PRIS-programjában futó átépítés saját hőközpontot, modernizált tantermeket is jelent.
2008-02-29: Közélet - Iochom István:

Gáncsoskodik az állami erdészet (Berecki erdőgondok)

Bereck egyike azon kézdiszéki településeknek, ahol aránylag jól állnak az erdőtulajdonjog visszaállításával. Évek óta ádáz harcot folytatnak az állami erdészettel, mindent megtettek annak érdekében, hogy valamilyen formában visszaszerezzék egykori jussukat, amelyről telekkönyvvel és egyéb hivatalos iratokkal rendelkeznek.