Az elnökjelöltek jelene és múltja

2014. október 2., csütörtök, Máról holnapra

Az elmúlt hetekben aggasztóan növekedett az államfőjelöltek száma, míg elérte a 14-et, de ez tulajdonképpen nem jelent semmit.

A szavazókat ugyan megoszthatja, ám a nagy kérdés továbbra is az, hogy Victor Ponta mellett ki kerülhet a mindent eldöntő második körbe? Johannisra és Tăriceanura tippelek. Sok múlhat most a nyilatkozatokon, mert az államfőjelöltek sokat szerepelnek, beindult a kampány, és Johannis elszólása megint felkavarta az állóvizet, amely Băsescu kijelentése  – miszerint titkosszolgálati ügynökök lehetnek a jelöltek között – és Turcescu önleleplezése óta egyfolytában kavarog. Legszívesebben nem is vizet írnék, hanem egy egész más állagú, zavarosabb és büdösebb valamit, ami a pöcegödrökben illatozik, de lényegét tekintve mindegy is.
Elena Udrea bejelentette, hogy minden jelöltnek erkölcsi kötelessége lenne leleplezni önmagát – ez persze mesébe illő ábránd, s köszönő viszonyban sincs a valósággal, hiszen egy esetleges titkos ügynök az államfői székben – mivel zsarolható – veszélyt jelenthet az eredeti román demokráciára. Ezek után szólta el magát a nagyszebeni polgármester. A kérdésre, miszerint mit gondol arról, hogy titkos ügynökök lehetnek az államfőjelöltek között s a médiában is, azt válaszolta, ő ezt normálisnak tartja, s nem lát benne semmi kivetnivalót, mindez csak azt jelenti, hogy a titkosszolgálatok – nyolc vagy kilenc működik jelenleg Abszurdisztánban – teszik a dolgukat. Hát nem tudom, ez-e a dolguk, hogy beépüljenek a politikába és a sajtóba. Határozottan gondolom, hogy nem. A titkosszolgálatok feladatkörét világosan szabályozza az alkotmány, a közbiztonságra és az ország érdekeire kellene figyelniük, s nem lábon megvenni sajtómogulokat, némi túlzással a közvélemény irányítóit vagy politikusokat, arról nem is beszélve, hogy ugyanezen alkotmány szerint a titkosszolgálatok a parlament felügyelete alatt állnak. Johannis elszólása nem sok jót sejtet, s nem is öregbíti a liberális párt vezérének hírnevét. Végül is arról a történelmi pártról van szó, amelynek vezetőit az alakulat szétverése után Dej népi demokráciájában börtönbe vetették. De ezt hagyjuk. Udrea ötlete az önleleplezésről szép álom, viszont mindezt átvilágítással tisztázni lehetne. S nemcsak átvilágítani kellene az államfőjelölteket, a díszes névsort olvasva orvosi ellenőrzésről is szó lehetne. Remél­hetőleg vannak még Abszurdisz­tánban független és megvesztegethetetlen ideggyógyászok, lélektanászok. Így legalább nem érnének különösebb meglepetések.
Bár mit lehet tudni? Kelet kapujában vagyunk, ahol mindent könnyedén vesznek, azaz semmit nem vesznek komolyan.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1263
szavazógép
2014-10-02: Közélet - Hecser László:

A falvak korszerűsítéséért (Barót)

Barót tanácsa jóváhagyta azt a határozatot, amelyben kimondják: a 2014–2020-as időszakban a városi víz- és szennyvízhálózat fejlesztését EU-s források bevonásával kívánják megvalósítani. A határozat elfogadását a fejlesztési terveket készítő Aqua­cov kérte.
2014-10-02: Közélet - :

Uniós fórumokon az autonómiáért

A román kormánynak, Románia parlamentjének és az Európai Unió intézményeinek is elküldenék a kezdeményezők azt a petíciót, amellyel Erdély közigazgatási és gazdasági autonómiáját szorgalmazzák.