Hivatalosan ma indul a november 2-i államfőválasztást megelőző egy hónapos választási kampány, noha a jelöltek már hetek óta naponta jelen vannak a tévéműsorokban.
Pártok és jelöltek a polgármesteri hivatalok által rendelkezésre bocsátott hirdetési felületeken mától plakátolhatnak, a médiában pedig megkezdődnek az ingyenes választási műsorok.
Több mint 30 ezer rendfenntartót mozgósít az államfőválasztást megelőző kampány idejére a belügyi tárca, a voksolás napján pedig mintegy 50 ezren biztosítják majd a választások zökkenőmentességét.
A következő időszakban kijelölik a szavazókörzetek elnökeit és helyetteseiket. A belügyminiszter kijelentette, kampányidőszakban semmiféle kihágást nem tolerál, a választások lejártáig a tárca egyetlen alkalmazottja sem mehet szabadságra, és szabadnapot sem vehet ki.