Kilőhetők a veszélyt jelentő vadak

2014. október 6., hétfő, Közélet

Vadászidényen kívül is elfoghatók vagy kilőhetők a medvék, farkasok vagy vadmacskák, amennyiben veszélyeztetik a közbiztonságot, bejárnak a településekre, bántják a háziállatokat vagy éppen az állatokat felügyelőket – a vonatkozó miniszteri rendelet új szabályozásai­ról Korodi Attila környezetvédelmi tárcavezető átiratban tájékoztatta a helyi hatóságokat.

A tárcavezető azt kérte a prefektusoktól, illetve a környezetvédelmi ügynökségek igazgatóitól, hogy a helyi és megyei hatóságok egy héten belül írásban tájékoztassák az egyes településvezetőket arról, hány állatra kaphatnak kilövési engedélyt, illetve tájékoztassák őket a megye vadászati alapjáról, valamint a különleges helyzetek esetében szükséges eljárásról.
Korodi rámutatott, a megyei hatóságoknak folyamatosan tájékoztatniuk kell annak érdekében, hogy mindenki megértse, az emberek biztonsága elsőbbséget élvez a szabadidős vadásztevékenységgel szemben. Hang­súlyozta, elengedhetetlen a hatóságok együttműködése a vadászati alapot kezelőkkel is, hogy minél kevesebb, az emberek biztonságát veszélyeztető eset forduljon elő.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 500
szavazógép
2014-10-06: Közélet - :

Svédország elismeri a palesztin államot

Svédország arra készül, hogy az Európai Unió régi tagjai közül elsőként elismerje a palesztin államot. A szándékot Stefan Löfven kormányfő pénteken, kabinetje és programja ismertetése alkalmával jelentette be. Ennek következményeként mára behívatták az izraeli külügyminisztériumba Svédország tel-avivi nagykövetét.
2014-10-06: Belföld - :

Hirsaláta

SZORÍTJÁK A GÁZCSAPOT. A tervezett mennyiségnél 13 százalékkal kevesebb földgázt szolgáltatott Romániának a napokban az oroszországi Gazprom csoport.