Ezer fiatalt az önkormányzatokba

2008. március 4., kedd, Közélet

Ezer fiatalt szeretne bejuttatni a Magyar Ifjúsági Értekezlet (MIÉRT) az önkormányzatokba. Ezt a célt a szervezet hét végén Gyalun tartott küldöttgyűlésén fogalmazta meg.

Borboly Csaba MIÉRT-elnök a Háromszéknek elmondta: előzetes felmérés alapján tűzték ki a célt, ezért nem arcátlan elvárás az ezres szám. ,,A több száz ifjúsági szervezet környékén sok a felkészült fiatal, aki saját elképzelésekkel rendelkezik, pályázatot tud írni, programokat szervezett, közéletileg aktív" — fejtette ki Borboly.

Korodi Attila környezetvédelmi miniszter, a MIÉRT székelyföldi alelnöke Gyalun elmondta: nem az a cél, hogy fiatalok kerüljenek be a helyi tanácsokba, hanem hogy jól felkészült fiatalok jussanak pozícióhoz. Kovács Péter, a MIÉRT volt társelnöke, az Országos Ifjúsági Hatóság nemrégiben kinevezett vezetője szerint a szervezetnek mára már meghatározó szerepe van a romániai közéletben, hamarosan azonban a MIÉRT-ben is el kell kezdődnie a fiatalításnak. Az utánpótlást Kovács a Romániai Magyar Középiskolások Szervezetében látja, amely a gyerekpénzért folytatott kampány során bizonyította, hogy képes érdekvédelmi szervezetként működni.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 503
szavazógép
2008-03-04: Közélet - Bodor János:

Svájci egyetemisták a kovásznai turizmusról

A luzerni (Svájc) turisztikai egyetem ötvenöt hallgatója tanáraik szakirányításával kötelező tanulmányi szeminárium keretében felmérte Kovászna turisztikai adottságait és hasznosításuk lehetőségeit. A különböző csoportokban végzett felmérésekben közreműködött a Babeş—Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi karának kilenc hallgatója is.
2008-03-04: Közélet - Iochom István:

Tisztújítás a Kézdiszéki Székely Tanácsnál

Szombaton délután a kézdivásárhelyi Református Kollégium zenetermében tizenkét személy jelenlétében tartotta meg tisztújító közgyűlését a Kézdiszéki Székely Tanács.