Gyertyatartó
Egymaréknyi tujaágacskára, talpas pohárra és sprayragasztóra van szükség hozzá. Amennyiben nincs sprayragasztó, tökéletesen megoldható ragasztópisztollyal is.
Ha fenyőtobozt, aranydiót, fenyőfasablont, angyalkát, üvegkavicsot teszünk a lefordított pohár alá, máris kész egy másfajta karácsonyi gyertyatartó!
Kézlenyomat-koszorú
A gyerekekkel megvalósítható karácsonyi kreatív ötletek abszolút kedvenceket eredményezhetnek. Itt van egy újabb gyöngyszem: a gyerekek kezét körberajzoljuk, ollóval kivágjuk, majd koszorúszerűen körberagasztjuk. Kész a legeredetibb ajtódísz.
Hógömb
Mindössze néhány „összetevő” kell hozzá: egy sima külsejű üveg, egy kanál csillám, kevés glicerin (a csillámok süllyedésének lassításához), pillanatragasztó, ragasztópisztoly, valamint egy tárgy, amelyet az üvegbe teszünk.
Az üveg kiválasztásánál fontos, hogy az alja ne legyen recézett, inkább szép sima, hogy a látványból ne vegyen el.
Ki kell választani azt a tárgyat, amelyet a hógömb belsejébe fogunk tenni – olyat érdemes használni, amelyben a víz nem tud kárt tenni. Lehet bármilyen kész tárgyat is beletenni, de még személyesebb lehet a hógömbünk, ha süthető gyurmából készítünk hozzá figurát. Az üveget majdnem teletöltjük vízzel (annyi helyet kell hagyni, hogy a figura ne szorítsa ki a vizet), beleteszünk kb. 3 evőkanál glicerint és egy kávéskanálnyi csillámot. Nagyon vonzza ilyenkor az embert, hogy rengeteg csillámmal pakolja tele a vizet, de nem szükséges, különben a figurából semmi sem fog látszani kavargáskor.
Érdemes belepróbálni a figurát az üvegbe, hogy a vízmennyiség elegendő-e, de ezután mindenképpen töröljük egy konyharuhával teljesen szárazra az üveg szélét és a kupak belsejét. Jól előforrósított ragasztópisztollyal nyomjunk egy vastag kört a ragasztóból a kupak belsejének legszélére, és rögtön szorosan csavarjuk rá az üvegre.
Várjunk legalább egy fél órát, hogy a ragasztó tökéletesen megszáradjon.
(A Kreativcafe.hu nyomán)