Törékeny, de életben van a tűzszünet

2015. március 3., kedd, Világfigyelő

A kelet-ukrajnai tűzszünet törékeny ugyan, de életben van – mondta tegnap Párizsban Jens Stoltenberg NATO-főtitkár újságíróknak, miután megbeszélést folytatott Fran­cois Hollande francia köztársasági elnökkel.

A Minszkben február 12-én hajnalban Viktor Porosenko ukrán és Vla­gyimir Putyin orosz elnök, illetve Angela Merkel német kancellár és Franciois Hollande francia államfő által kidolgozott megállapodás szerint mostanra be kell fejeződnie a nehézfegyverek kölcsönös visszavonásának és a biztonsági övezet kialakításának, majd ma már meg is kellene kezdeni a párbeszédet a helyhatósági választások megrendezéséről a szakadárok kezén lévő térségben. Az elmúlt napokban mind több olyan helyzetértékelés vált ismeretessé, miszerint a tűszünetet szórványos lövöldözésekkel újra és újra megsértik ugyan, de a felek alapvetően mégis tartják magukat lényegi kötelezettségvállalásaikhoz. Különböző helyszíni beszámolók szóltak a nehézfegyverzet visszavonásának tényleges lépéseiről is.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 605
szavazógép
2015-03-03: Világfigyelő - :

Megdőlt egy tabu (Orosz szakértők Nyemcov meggyilkolásáról)

Borisz Nyemcov meggyilkolása az ukrajnai események visszhangja. Az orosz ellenzéki politikus halála a Vlagyimir Putyin orosz elnök által létre­hozott nacionalista erőszakszervezeti többségnek kedvez. Megdőlt Orosz­országban a vezető politikusok megölésére vonatkozó tabu – így kommentálták szakértők az orosz ellenzéki megölését a vezető napilapok tegnapi számában. A Kommerszant orosz napilap szerint ugyanakkor az ellenzéki politikus megölésének felderítésében részt vevő szakembereknek és a szakértőknek megoszlik a véleménye a gyilkosság indítékairól, de abban egyetértenek, hogy nem profi bűnözők hajtották végre a bűncselekményt.
 
2015-03-03: Világfigyelő - :

Tarolhat a francia szélsőjobb

A szélsőjobboldali Nemzeti Front a szavazatok 33 százalékával jelentős előnnyel végezhet az élen a francia helyhatósági választások három hét múlva esedékes első fordulójában, maga mögé utasítva a jobboldali ellenzéket (27 százalék) és a harmadik helyre szoruló kormányzó szocialistákat (19 százalék) – derül ki az Odoxa közvélemény-kutató intézet felméréséből.