Különleges nyugdíjakat készítenek

2015. április 15., szerda, Belföld

Már több mint 260 honatya – képviselő és szenátor – aláírta azt az SZDP-s törvénytervezetet, amely különleges nyugdíjakat juttatna a törvényhozás tagjainak. Aki egy mandátumot (négy évet) vitt végig, az havonta 1600, két mandátum után 3400, három után pedig 4400 lejt kapna a rendes nyugdíja mellé. A tervezetet holnap készülnek benyújtani, és állítólag ellenzéki politikusok is csatlakoztak hozzá, de az NLP már bejelentette, hogy nem támogatja,  mert hasznosabbnak tartaná, ha a kormánypárt a gyermekpénz emelésén gondolkozna.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 945
szavazógép
2015-04-15: Belföld - :

Hírsaláta

MIRE JUTNA AZ ELLOPOTT PÉNZBŐL. A korrupcióellenes ügyészség legnagyobb visszhangot kiváltó ügyeiben megnevezett kenőpénzek összege nagyjából 306 millió euró. Ennyi pénzből – amit mindössze 13, különféle ügyekben vádolt, ismert személy kapott – a Gândul becslése szerint az állam megépíthetett volna 80 kilométernyi síkvidéki autópályát, kifizethetett volna 1,39 millió rezidens orvosi vagy 1,13 millió tanítói havi bért, vagy 900 ezer tanári fizetést.
2015-04-15: Belföld - :

Megbeszélés felső szinten

Nem hivatalos találkozót javasol a szenátus vezetősége és a Legfelsőbb Bírói Tanács (LBT) tagjai között Călin Popescu Tăriceanu szenátuselnök. Kezdeményezését azzal indokolta, hogy az utóbbi időben „érezhetővé vált a közvélemény előtt is a szenátus és a bírói tanács hozzáállása és véleménye közötti különbség egy sor dolgot illetően, és ez a két intézmény egyes képviselőinek a nyilatkozataiban és az LBT-nek az alkotmánybírósághoz benyújtott keresetében öltött testet (...)