Ukrajnában erősödik a politikai terror

2015. április 18., szombat, Világfigyelő

Az orosz külügyminisztérium emberi jogi megbízottja szerint Ukrajnában erősödik a politikai terror, ezért öltek meg az utóbbi két napban egy oroszbarát ukrán újságírót és a Viktor Janukovics megbuktatott ukrán elnök fémjelezte Régiók Pártja egyik politikusát.

Konsztantyin Dolgov tegnapi közleménye szerint Ukrajnában a politikai terrort az ottani sajtóban zajló féktelen rágalomhadjárat kíséri. Azokat támadják, akik ki merik mondani a véleményüket, amely eltér az ukrán hatalométól. A magas rangú diplomata úgy véli, hogy a rágalomhadjárat az Orosz­országgal szomszédos állam nemzeti, etnikai és vallási különbségek miatti szétesésének elmélyüléséhez vezet, és csakis a testvéri Ukrajna helyzetének hosszú távú destabilizációját eredmé­nyez­heti. Dolgov nyílt, becsületes embernek, igazi ukrán hazafinak nevezte a csütörtökön kijevi lakása előtt lelőtt Olesz Buzinát. Az előző nap ugyancsak az ukrán fővárosban meggyilkolt Oleh Kalasnyikov volt parlamenti képviselőről pedig azt írta: bírálta az ukrán hatalmat a nácik és ukrajnai csatlósaik dicsőítése miatt, és részt vett a nácizmus és fasizmus felett aratott győzelem 70. évfordulója széles körű ukrajnai megünneplésének megszervezésében.
Az orosz külügyi megbízott élesen elutasította Anton Heras­csen­kónak, az ukrán belügyminiszter tanácsadójának véleményét, miszerint a gyilkosságokat az orosz titkosszolgálatok szervezhették meg. El sem lehet képzelni nagyobb őrültséget, amely elhagyhatná a hatalom képviselőjének a száját – mondta Dolgov. Szerinte a hatalmon lévő fasiszta nacionalista-radikálisok szabadul­nak meg gyilkossággal a veszélyesnek tartott politikai ellenfelektől.
Dolgov felszólította a nem­zetközi közösséget, hogy haladéktalanul gyakoroljon nyomást a kijevi hatalomra a törvénytelenségek meg­akadályozása, a gyilkosságok tisztességes kivizsgá­lása érde­ké­ben. Az Egyesült Államoknak és az Európai Uniónak pedig fel kell hagyniuk azzal, hogy szűkkeblű politikai érdekből védik az ukrán vezetést. Inkább arra kell kényszeríteniük Uk­rajnát, hogy tartsa be nemzetközi emberi jogi kötelezettségeit – tette hozzá..

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 875
szavazógép
2015-04-18: Világfigyelő - :

Kimenekítették Jemenből

A német külügyminisztérium száznál valamivel több embert menekített ki a jemeni fővárosból, Szanaából egy utasszállító repülőgéppel, amelyet egy jordániai légitársaságtól béreltek. Közreműködésük révén számos nem német uniós állampolgár is elhagyhatta a harcok dúlta arab országot. A gép tegnap rendben földet ért a kelet-afrikai Dzsibutiban. A német külügyminisztérium köszöntet mondott a művelet végrehajtásához támogatást biztosító kormányoknak. Ezek mindenekelőtt Szaúd-Arábia, Jordánia és Dzsibuti kormánya.
2015-04-18: Közélet - Demeter J. Ildikó:

Újraválasztották Kelemen Hunort (RMDSZ-kongresszus)

A magyar, a román, a székely és az EU-himnusszal kezdődött el tegnap Kolozsváron az RMDSZ tizenkettedik kongresszusa, amelyet az Újratervezés címszóval hirdettek meg. A rendezvényen 778 szavazati joggal rendelkező RMDSZ-tag, 150 meghívott és 120 sajtós vesz részt. Az elnöki tisztségért egyedül induló Kelemen Hunort 575 szavazattal 10 ellenében újraválasztották (5 érvénytelen volt), majd módosították az alapszabályt. A megnyitón Victor Ponta román kormányfő és Semjén Zsolt magyar miniszterelnök-helyettes is megjelent, a romániai, magyarországi és határon túli pártok, európai szervezetek elnöki vagy alelnöki szinten képviseltették magukat, ott voltak a magyar történelmi egyházak vezetői és különböző világi méltóságok.