Összekeverte Shakespeare-t Hamlettel a kulturális miniszter. Ionuţ Vulpescu a Realitatea TV-ben nyilatkozta azt, hogy a világirodalom két legnagyobb szerzője Hamlet és Cervantes – számolt be a Gândul.
A portál szerint a kulturális miniszter csütörtökön, a könyv napja alkalmából látogatott el egy rendezvényre, ahol az olvasás fontosságát méltatta. Vulpescu feltehetően azt akarta megemlíteni, hogy a könyv napja azért esik éppen április 23-ára, mert Shakespeare és Miguel de Cervantes is ezen a napon halt meg. Ehelyett azonban azt mondta, hogy a világirodalom két legnagyobb szerzője a Shakespeare-hős Hamlet és Cervantes.
ÚTÉPÍTÉS LOPOTT BERENDEZÉSEKKEL. Az A3-as autópálya Gyalu–Magyarnádas szakaszának építésén lopott gépekkel is dolgoznak – erre a következtetésre jutott vizsgálata nyomán a Kolozs megyei rendőrség. Egy cég gyalui telephelyén három olyan útépítő gépet is azonosítottak a hatóságok, melyeket Spanyolországból loptak. A mintegy 200 ezer euró értékű munkagépeket a spanyol hatóságok nemzetközi szinten keresik, a kolozsvári ügyészség pedig nyomozást indított az ügyben. (Főtér)
TRÜKKÖS ÁFACSÖKKENTÉS. A június elsejétől életbe lépő áfacsökkentés okozta bevételkiesések pótlása érdekében egyes hipermarketek módosítani készülnek a beszállítóikat érintő illetékeket – hívta fel a figyelmet Aurel Popescu. A pékipari munkáltatókat tömörítő szervezet elnöke szerint miközben a polcokon sorakozó termékeknél a csökkenő árakat népszerűsítik, a nagy üzletláncok illetékemelésre készülnek, más visszajelzések pedig arra utalnak, a hipermarketek növelik majd áraikat még a júniusi áfamérséklést megelőzően, így egészítve ki jövedelmüket. Aurel Popescu azt mondta, ezeket az eseteket a versenytanácsnál és az illetékes hatóságoknál egyaránt jelentik. (Agerpres)
HAVI 3500 EURÓ – ekkora összegre emelné a honatyák bérét Ionel Agrigoroaei. A Románia Haladásáért Országos Szövetség szenátora úgy véli, az intézkedés nyomán csökkenne a korrupció, mert nehezebben lehetne lefizetni a politikusokat. Álláspontja szerint az állami intézményeket valóságos bűnszövetkezetek szövik át, és a parlament tagjainak tíz százaléka korrupt. „Ezt a jelenséget egyszerű felszámolni: tisztességes, legalább 3500 eurós fizetést kell adni a honatyáknak, és 30 év börtönnel kell büntetni a korrupt politikusokat” – nyilatkozta. Agrigoroaei úgy véli, a parlament iránti bizalom csökkenéséhez az is hozzájárul, hogy alacsony a honatyák fizetése. Jelenleg egy „átlagos” képviselő fizetése bruttó 7000 lej, egy szenátoré pedig bruttó 7700 lej. (Maszol)