Ünnep után felfordulás

2015. május 5., kedd, Közélet

Megszavazta múlt csütörtöki ülésén a sepsiszentgyörgyi önkormányzat az Erzsébet park kibővítését, Antal Árpád polgármester reményei szerint néhány nap múlva akár meg is kezdődhet a munka – jó esetben pedig be is fejeződik még idén.
 

A beruházás becsült költsége 2,192 millió lej, ebből a prefektúra és a megyeháza, illetve a Székely Mikó Kollégium és a Tamási Áron Színház irányába megnövelik a zöldövezetet, utóbbi részen sétatér és biciklisáv is lesz. A képtár és a színház között gyalogosteret rendeznek be, ennek egyik sarka a Sárkányölő Szent György-szoborig nyúlik majd. Az autóforgalom a jövőben a park fölött halad el, és sok parkolóhely megszűnik.
A prefektúra gépjárműves megközelítésének ellehetetlenítése miatt az SZDP-s Rodica Pârvan aggodalmát fejezte ki, Antal Árpád polgármester azonban közölte, hogy a kormányhivatal és a megyeháza számára a Mihai Viteazul-szobor előtt kialakított parkolók egyikét elkülönítik, de a képtár mögé is be lehet hajtani. Az átalakítással megszűnnek a városháza előtti parkolók is, de ez a vezetők gondja, a lényeg az, hogy az embereknek több sétáló- és zöldöveze­tük lesz.
Ezek után a testület a Rózsa és a Nap utca megvalósíthatósági tanulmányát is megszavazta, előbbi várhatóan 3,6, utóbbi 0,9 millió lejbe fog kerülni, de a végösszeg a közbeszerzési eljárás után még változhat.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 510
szavazógép
2015-05-05: Közélet - Demeter J. Ildikó:

Erdélyben még vágynak a szabadságra

Erdélyben koncertezni más, azt a felfokozott érdeklődést és szeretetet, amit szinte bármelyik erdélyi fellépésen kapunk, nehéz leírni, és a sepsiszentgyörgyi hangulat felülmúlta a várakozásunkat – nyilatkozta a Szent György Napok zárókoncertje után Zorán, aki egyszerűen zenészként határozza meg magát, ha már nem kerülheti el ezt a kérdést.
 
2015-05-05: Közélet - :

Bardoci napok Kuvaszóban

Annak ellenére, hogy a Szent György Napok komoly versenyhelyzetet teremtett, s nem ösztönző a kitartóan szitáló eső sem, a háromnapos Bardoc Községi Napok sikeresnek mondhatók, hiszen többezer erdővidéki ment kikapcsolódást keresni Ku­vaszóba.