Felfüggesztenék augusztus 31-ig a rönkfa, fűrészáru és tűzifa exportját – derül ki abból a tervezetből, melyet szombaton bocsátott közvitára a környezetvédelmi tárca. Egy másik, ugyancsak a hétvégén nyilvánosságra hozott rendelet a fakereskedelemben érdekelt társaságok számára tenne kötelezővé egy új engedélyt.
A több minisztérium képviselői alkotta munkacsoport által kidolgozott sürgősségi rendeletek révén a kormány szigorúbban szabályozná a faexportot, illetve ideiglenesen felfüggesztené azt, míg az iparágban tevékenykedő kereskedők által kiváltandó engedély által egyebek mellett a forgalmazott fafajtát, mennyiségét, származási helyét, vételárát, megrendelőjét és célállomását, szállítási módját is követnék. A Mediafax hírügynökség szerint a rendeletekről a következő kormányülésen döntenek.
Victor Ponta szombaton kijelentette: az illegális erdőkitermelés visszaszorítása érdekében az államfő, a miniszterelnök és a parlament együttműködése szükséges. Mint mondta, a faanyagot törvénytelenül kitermelőket és forgalmazókat jogilag felelősségre kell vonni, s leszögezte, kormánya szerdán a faexport ideiglenes beszüntetéséről szándékszik sürgősségi rendeletet elfogadni. A miniszterelnök álláspontja szerint a kitermeléssel kapcsolatos „nagy problémák” nem az állami társaságot, a Romsilvát érintik, hanem a magánerdészeteket.
A német köztelevízió a hét végén kérte Klaus Johannist, reagáljon azokra a vádakra, miszerint kapcsolatban áll a Holzindustrie Schweighoferrel. Az államfő az ARD-nek azt nyilatkozta, nem ismeri az osztrák társaságot, és nem hisz abban, hogy egy jogszabályt egy bizonyos cégnek vagy csoportnak kell megalkotni. Johannis úgy fogalmazott: idiótaság a felvetés, hogy egy osztrák társaságnak lobbizik, és kifejtette, az elképzelés az ő német eredete révén kapott teret a politikai porondon.