Elballagtak a Nagy Mózes Elméleti Líceum végzősei

2015. május 30., szombat, Közélet

A kézdivásárhelyi 335 éves Nagy Mózes Elméleti Líceum öt végzős osztályának száznegyven székely ruhás diákja ballagott tegnap délelőtt. Az iskola udvarán tartott ünnepségen számos díjat adtak át.
 

  • A szerző felvétele
    A szerző felvétele

Elsőként Beder Imre református lelkipásztor Isten igéjével köszöntötte a ballagókat, majd Bejan András iskolaigazgató értékelte az öt végzős osztály négyéves tevékenységét. „Két dolgot kívánok nektek – mondotta –, az egyik: maradjatok mindig nagymózesesek és egy picit diákok, a másik: visszavárunk, visszavár az épület, visszavárnak tanáraitok, volt diáktársaitok, hogy emlékezhessünk, hogy egymást megerősíthessük.”
A megyei tanfelügyelőség üdvözletét Kiss Imre főtanfelügyelő tolmácsolta, aki ebben a minőségében első alkalommal vett részt a kantai alma mater ballagási ünnepségén. Bokor Tibor polgármester, az iskola volt igazgatója felidézte azokat az időket, amikor még neki kellett a búcsúzókat jó tanácsokkal ellátnia. Mérföldkőnek nevezte a ballagás napját, amikor lezárul egy fejezet és új kezdődik a végzősök életében. A tizenegyedikes tanulók Ora­vecz Imre Kossuth-díjas kortárs költő verseire épített ünnepi műsorukat adták elő, búcsúztak végzős barátaiktól. Az évfolyam nevében Papp Andrea mondott beszédet, a zászlóátadást követően a végzősök ünnepi műsora következett, majd a ballagók nevében Bíró Beáta búcsúbeszéde hangzott el. A három évfolyamelsőt, Bíró Enikőt, Domokos Kamillát és Zölde Júliát az önkormányzat nevében Bokor Tibor polgármester díjazta. A Nagy Mózes Közművelődési Egyesület kuratóriuma nevében Budai István tanár, egyesületi elnök nyújtotta át az iskola névadójáról elnevezett díjat, melyet idén felnőtt kategóriában Do­bolyi Aladár asztalitenisz-edző, Bakk-Dávid Enikő ma­gyar–angol szakos tanárnő és Balogh Klára főkönyvelő vehetett át. A diákok közül a Nagy Mózes-díjat Ambrus Arnoldnak, Ba­lázs Eszternek, Dávid Ist­vánnak és Bíró Enikőnek ítélték oda. A végzős osztályok éltanulóit az osztályfőnökök díjazták. Ugyancsak tegnap búcsúztatták el az Apor Péter Szak­középiskola végzőseit, ma a Református Kollégium diákjai vannak a soron, utolsóként június 5-én a Bod Péter Tanító­képzőben tartanak ballagási ünnepséget.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1263
szavazógép
2015-05-30: Máról holnapra - Ferencz Csaba:

Figyelmeztető szórványlét

Most, a trianoni döntés kilencvenötödik évfordulójának előestjén talán még követelőzőbben jön elő a Kárpát-medencei magyar szórványkérdés, számunkra elsősorban Erdély elszórványosodásának története.
Ha csak számszerűen tekintjük a folyamatokat, úgy is megdöbbentő az a fogyás, ami végigkísérte a történelmi léptékben rövidnek mondható időszakot. „...a románok létszámához hasonlóan ma mintegy huszonhárommillió magyarnak kellene élnie a Kárpát-medencében” – írja Pomogáts Béla egyik tanulmányában.
2015-05-30: Közélet - Albert Levente:

Kultúrpuzzle

Főmotívumként emeli ki az emlékezést munkássága összegzésekor Uj­várossy László nagyváradi grafikus. A sepsiszentgyörgyi Mag­ma Kortárs Kiál­lítótérben 1+1=? – Kultúr­puzzle című kiállítása kapcsán a múltba nézést mint érzelmi motivációt említi, amely megelő­zi a készítési folyamatot.