Gyógyszerunió Bulgáriával

2015. június 2., kedd, Belföld

Románia Bulgáriával közösen akarja lebonyolítani a drága gyógyszerek beszerzését, hogy előnyösebb árakat tudjon kialkudni, de a tervezett „gyógyszerunióba” a térség többi országát is szívesen bevonnák – közölte Nicolae Bănicioiu egészségügyi miniszter.

A Hotnews hírportál szerint a kezdeményezés nem példátlan Európában: Hollan­dia, Belgium és Luxemburg között már konkrét egyeztetések folytak arról, hogy közösen lépnek fel a gyógyszeriparral folytatott tárgyalásokban. Másfelől az európai páciensek fóruma is szorosabb együttműködést szorgalmaz a tagállamok kormányai között az újonnan megjelenő (többnyire nagyon drága) gyógyszerek beszerzésének uniós szabályozása érdekében. Ja­vas­latuk abból indul ki, hogy az Európai Unió egységes fellépéssel jobb árakat tudna kialkudni, amelyeket az egyes tagországok életszínvonaluk függvényében megállapított szorzóval alkalmaznának.
A román és a bolgár egészségügyi tárca állítólag tárgyalásokat folytat a regionális kezdeményezésről a térség többi országával. A Hotnews úgy tudja: Horvátország és Szlovénia érdekeltnek mutatkozott, „Magyarország kevésbé tűnt hajlandónak arra, hogy a bolgár–román gyógyszerunióhoz csatlakozzék.”

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1222
szavazógép
2015-06-02: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Eurómilliókra váltott erdők (Vitatják a rétyi fűrészüzem kapacitását

A Holzindustrie Schweighofer (HS) osztrák feldolgozó hazai gyárai 2004-től mostanáig 80 ezer hektár erdőt – a főváros területének három és félszeresét – dolgoztak fel fűrészárunak – derül ki abból az oknyomozó riportból, melyet a napokban tett közzé honlapján a Rise Project.
 
2015-06-02: Belföld - :

Rendfenntartókra futja, oktatásra és egészségügyre nem

Az Eurostat a 2013-as adatok feldolgozása után megállapítja, Románia az európai átlagnál jóval kevesebb pénzt fordít az egészségügyre és az oktatásra: eszerint az ország oktatásra szánt költségvetése 2,2 százalékponttal alulmaradt az európai átlaghoz képest, az egészségügyre pedig a bruttó nemzeti termék alig négy százalékát fordították 2013-ban, míg a többi uniós állam átlaga meghaladja a 7 százalékot.