Befejeződött az Ünnepi KönyvhétSpiró György új regénye aratta a legnagyobb sikert

2015. június 10., szerda, Magazin

A visszajelzések alapján Spiró György új regénye aratta a legnagyobb közönségsikert a hétfőn zárult 86. Ünnepi Könyvhét és 14. Gyermeknapok központi helyszínén, a budapesti Vörösmarty téren – számolt be Zentai Péter László, a seregszemlét szervező Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének (MKKE) igazgatója. Hozzátette: az Ünnepi Könyvhét az elmúlt évtizedben talán soha nem volt kitéve akkora konkurenciának, mint idén, ennek ellenére a rendezvény megőrizte olvasóközönségét és a lüktető, jó hangulatot, amely eddig is jellemezte.

Bár a könyvhét elsősorban az igényes magyar szépirodalomról szól, még így is érezhető volt a rendezvényen, hogy a magyar könyvpiac fellendült az elmúlt két évben – hangsúlyozta Zentai Péter László. Mint fogalmazott, a kiadók visszajelzései alapján sok standnál már vasárnap, zárás előtt egy nappal sikerült elérni vagy meghaladni a 2014-es rendezvény alatt eladott kötetek számát, pedig ebből a szempontból a tavalyi könyvhét is sikeresnek számított. „Lenyűgözően gazdag és pazar az idei lírai termés” – emelte ki az MKKE igazgatója, külön is megemlékezve Rakovszky Zsuzsa, Ágh István és Juhász Ferenc új versesköteteiről, valamint a Magvető gondozásában elinduló Pilinszky János-életműsorozatról. Hozzátette: tel­jesen egyedülálló, hogy idén tizenhárom Kossuth-díjasnak jelent meg verseskötete a seregszemlére.
Zentai Péter László elmondta: a legnagyobb olvasói érdeklődést a kiadói visszajelzések alapján Spiró György új regénye, a Diavolina váltotta ki, a Vörösmarty téren két és fél nap alatt több mint 500 példány fogyott el a kötetből.  „Spiró György már régen bezsebelte a szakma és az irodalom elismeréseit, de örülök neki, hogy most megtapasztalhatta, milyen, amikor az emberek órákon át állnak sorban dedikációért” – fogalmazott.
Zentai Péter László örömtelinek nevezte, hogy idén először a négy legnagyobb magyar írószervezet – a Magyar Írószövetség, a Szépírók Társasága, a Fiatal Írók Szövetsége és a József Attila Kör – szervezte az Oroszlános kútnál álló színpad programját, és a már ismert írókon és költőkön túl számos fiatal, pályakezdő irodalmárt sikerült így bemutatni a közönségnek. „A könyvhét a kortárs irodalom és könyvkiadás közös ünnepe, ezért hagyományaiban gyökerezik a fiatal írók és költők elindítása” – mondta el az igazgató, aki reméli, jövőre is sikerül folytatni az együttműködést a négy írótársasággal.
Az idei könyvhétre 329 új kiadvány jelent meg, a budapesti Vörösmarty téren 147 pavilonban több mint kétszáz magyarországi és határon túli kiadó várta az érdeklődőket. Új kötettel jelentkezett Áfra János, Baranyi Ferenc, Krusovszky Dénes, Tornai József, valamint az érdeklődők olyan újdonságokat vehettek kézbe, mint Forgách András Valami fiatal szélhámos című könyve, Nemere István Őrült regénye, Schein Gábor Svéd című regénye, Sándor Iván A tiszaeszlári per és 2015 című könyve, Silingi Terézia Ómama nyaklánca, Marno János Hideghullám, Marsall László A világba ágazó ember, Szvoren Edina Az ország legjobb hóhéra, Fehér György Utazás Parkinzóniában és Farkas Arnold Levente Anyám teste című kötete, illetve a Noran Libro kiadó Hazám című antológiája.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 514
szavazógép
2015-06-10: Sport - :

Szilágyi Áron aranyérmes (Vívó Eb)

Nagyszerű vívással aranyérmet nyert a kardozó Szilágyi Áron a montreux-i Európa-bajnokságon. A 2012-ben olimpiai bajnok magyar vívó a fehérorosz Szjarhej Sacsanyin 15–6-os, a belga Seppe van Holsbeke 15–14-es, a francia Vincent Anstett 15–7-es és az orosz Alekszej Jakimenko 15–13-as legyőzésével jutott el a döntőig, ahol a német Max Hartungot verte 15–11-re. Szilágyi korábban, még 2011-ben egyéniben egy harmadik helyet ért el Eb-n.
2015-06-10: Magazin - :

Bölények szabadon

A dél-erdélyi Szárkő-hegységbe tavaly telepített bölények szabadon engedésére készül a WWF Románia és a Rewilding Europe egyesület. Közleményük szerint a jelenleg félszabadon élő 14 bölényt szombaton engedik szabadon a Szárkő-hegységben, ahol egy 59 ezer hektáros Natura 2000-es besorolású védett területet lakhatnak be.