Utasbiztosítás nyaralásra

2015. július 16., csütörtök, Család

A leggyakoribb nyári sérülések külföldi nyaraláskor a fürdőzéssel kapcsolatosak, ilyen a medúzák csípése, illetve az éles tengeri sziklák okozta sebek. Gyakori a fülgyulladás és a bokaficam is.
 

Az Európai Unió átlagában a külföldre utazók 80–90 százaléka gondol a kockázatra és rendelkezik utasbiztosítással, miközben vannak országok, ahol alig egyharmaduk, habár nem nagy összegekről van szó. A klasszikus baleset-, betegség- és poggyászbiztosításon túl a prémium termékek autós segítségnyújtási csomagot is tartalmazhatnak vagy fedezetet nyújthatnak egy családtag kórházi kezelése esetén a többiek meghosszabbított kint tartózkodásának költségeire is. Amennyiben pedig valaki úgy dönt, hogy meghosszabbítja nyaralását, a biztosítás is meghosszabbítható.
Szabó Tamás biztosítási szakértő elmondása szerint az utasbiztosítás hungarikum. A terméket ugyanis Cserkúti Engel Miksa pécsi fakereskedő alkotta meg 1907-ben azt követően, hogy egy svájci vasútállomáson mozdonyból kipattanó szikra felgyújtotta a bőröndjét, és a vasúttársaság elzárkózott a kártérítés megfizetésétől.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 511
szavazógép
2015-07-16: Család - :

Ételmérgezés

Kánikulában gyakoribbak az élelmiszer eredetű megbetegedések, ennek elkerülése érdekében nyáron különösen oda kell figyelni az ételek előkészítésére, kezelésére, tárolására.
 
2015-07-16: Család - :

Bokaprotézis

A rutinszerűnek számító csípő-, térd- és vállprotézisműtétek után idén áprilistól bokaprotézis beültetése is lehetséges Magyarországon. A  bokaízületi felszínpótló protézissel kapcsolatos program a Semmelweis Egyetem Ortopédiai Klinikáján indult el.