KerékpározásNémet szakaszsiker, Contador defekt miatt bukott

2015. július 24., péntek, Sport

A német Simon Geschke nyerte meg az idei Tour de France első alpesi szakaszát, aki az amerikai Andrew Talanskyt és a kolumbiai Rigoberto Uránt megelőzve ért célba elsőként egy szökést követően. Feladta a versenyt az amerikai Tejay van Garderen, aki a harmadik helyen állt összetettben, míg Alberto Contador egy bukás következtében az ötödik helyre esett vissza, és már több mint hatperces a hátránya a sárga trikós Chris Froome-mal szemben.

Az eredmények: S 17. szakasz (Digne-les-Bains–Pra Loup, 161 km): 1. Simon Geschke (német, Giant) 4:12:17 óra, 2. Andrew Talansky (amerikai, Cannondale-Garmin) 32 másodperc hátrány, 3. Rigoberto Urán (kolumbiai, Etixx- Quick-Step) 1:01 perc hátrány S az összetett élcsoportja: 1. Chris Froome (brit, Sky) 69:06:49 óra, 2. Nairo Quintana (kolumbiai, Movistar) 3:10 perc hátrány, 3. Alejandro Valverde (spanyol, Movistar) 4:09 perc hátrány... 5. Alberto Contador (spanyol, Tinkoff-Saxo) 6:40 perc hátrány.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 604
szavazógép
2015-07-24: Sport - :

Hétvége a focipályákon (Labdarúgás)

* I. liga. A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában a Steaua a Kolozsvári CFR csapatát fogadja, a listavezető Marosvásárhelyi ASA pedig a Chiajna alakulatát látja vendégül. A program: ma FC Voluntari–Pandurii (18.30 óra – Look Plus, Digi Sport, Dolce Sport), ASA–Chiajna (21 óra – Look TV, Digi Sport, Dolce Sport); szombaton Viitorul–Dinamo (18.30 óra – Look Plus, Digi Sport, Dolce Sport), Steaua–CFR (21 óra – Antena 1, Look TV, Digi Sport, Dolce Sport), vasárnap Craiova–Astra (18.30 óra – Look Plus, Digi Sport, Dolce Sport), Jászvásár–Petrolul (21 óra – Look TV, Digi Sport, Dolce Sport), hétfőn Temesvári Poli–FC Botoşani (21 óra – Look TV, Digi Sport, Dolce Sport).
2015-07-24: Sport - :

Hamilton a favorit a hétvégén (Forma–1, Magyar Nagydíj)

A szakértők többsége szerint és a szezonban eddig látottak alapján a világbajnoki címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája az esélyese vasárnap a 30. Forma–1-es Magyar Nagydíjnak, amelyet beárnyékol Jules Bianchi halála. A 30 éves Hamilton 17 pontos előnnyel vezet az összetettben csapattársa, a német Nico Rosberg előtt. A papírforma szerint a Hungaroringen is győzhet, a mogyoródi pálya 1986 óta írott F1-es történetében azonban már nemegyszer előfordult, hogy a szeszélyes időjárás felforgatta az erőviszonyokat.