Autószentelés Zágonban

2015. július 28., kedd, Közélet

A hétvégén első alkalommal szenteltek és áldottak meg gépjárműveket Zágonban. Nemcsak helybeliek éltek a lehetőséggel, egész Háromszékről érkeztek autósok Isten áldásának kérésére, sőt, Hargita megyéből is hoztak járműveket. Legalább száz személyautót, terepjárót, autóbuszt szentelt és áldott meg Zágon központjában Hölgyes Pál Zsolt plébános, az esemény kezdeményezője.

  • Szent Kristóf oltalmába ajánlották az autókat. A szerző felvétele
    Szent Kristóf oltalmába ajánlották az autókat. A szerző felvétele

A gépjármű­vek az otthonok után első helyen állnak az emberek életében, sokan napokat töltenek kocsijukban. A III. században élt Szent Kristóf, a tizenkét segítő szent egyike, ő oltalmazza az utazókat. Legyen számunkra Szent Kristóf példakép, a gépkocsikban, útjainkon, de lelkünkben is hordozzuk Jézus Krisztust – mondta rövid beszédében a plébános. Az autóvezetők fegyelmezett biztonsággal járják az utakat, mérsékelt magatartásukkal mások biztonságát is védjék – intelmezett a pap. A megszentelt autók tulajdonosainak „Szent Kristóf, az utasok védőszentje, segíts útjainkon” feliratú matricákat osztott az autószentelő.
Az akciót megelőzően a zágoni katolikus templomban gyűltek össze az autósok – nemcsak katolikusok –, a szentmisén közreműködött a zágoni Mikes Kelemen Vegyes Kar és a magyarországi Bodajkról érkezett Szívhang Vegyes Kar.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 559
szavazógép
2015-07-28: Közélet - Kisgyörgy Zoltán:

Ünnep Kökösben

Ez a mi ünnepünk – mondták a kökösiek a hétvégi falunapokon –, kimondottan magunkért és magunknak szervezzük. Mindig eljönnek a testvértelepülések képviselői, s az csak természetes, hogy mindenkit szeretettel várunk. Ha lehet, akkor Kökös és a hozzá tartozó Bácstelek mindent előteremt néhány támogató segítségével.
2015-07-28: Közélet - :

Forró hétvége az utakon

Hétvégén nyolc baleset történt a háromszéki utakon, közülük három súlyos – tájékoztatott tegnap a rendőrség.
Vasárnap hajnalban Hidvégen egy 34 éves fiatalember egy helybeli bárban bunyóba keveredett, s amikor elhagyta az italozót, gépkocsiba szállt, és elhajtott. Közben nekiment egy parkoló autónak, majd elütött egy járókelőt, és elhagyta a helyszínt. A rendőrök néhány óra múlva otthonában őrizetbe vették, és vérvételre a tisztiorvosi szolgálathoz kísérték. Az is kiderült, nincs vezetői jogosítványa. A kivizsgálást folytatják.