Bírálni csak módjával

2015. szeptember 1., kedd, Magazin

165 közösségi médiafiókot függesztett fel a kínai rendőrség, amiért azok tulajdonosai szerintük államellenes, rosszindulatú pletykákat terjesztettek a világhálón.

A hatóságok többek között Kína gazdasági helyzetét érintő kritikus írásokat, valamint a tiencsini robbanásról szóló, negatív hangvételű anyagokat nehezményeztek. Nem csak az internetezők jártak rosszul: az állami média jelentése szerint egy újságírót is letartóztattak egy „szubjektív stílusú” cikkére hivatkozva, mely a kínai tőzsde nehézségeit taglalta. Összesen 197-en kerültek a rendőrség látóterébe online viselkedésük miatt. Ez a gyakorlat Kínában nem szokatlan, az ország régóta próbálja cenzúrázni az állami internetet, több-kevesebb sikerrel. (Origo.hu)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 715
szavazógép
2015-09-01: Magazin - :

Író és kém

Igazuk lett azoknak a rajongóknak, akik régóta gyanították, hogy A Sakál napja szerzője, Frederick Forsyth kapcsolatban állhatott a hírszerzéssel. A brit szerző önéletrajzában, a The Outsider: My Life In Intrigue-ben vallotta be, hogy több mint húsz éven át a brit hírszerzés, az MI6 ügynöke volt.
 
2015-09-01: Kultúra - Váry O. Péter:

Lobog-e még piros-fehér-zöld a Székház homlokzatán? (Búcsúbeszélgetés Lakatos Mihállyal)

Egy héttel ezelőtt baráti beszélgetésre hívott. Semmi különös, máskor is megesett. Ezúttal azonban azzal kezdte: lejárt megbízatása, megy vissza Magyarországra. Eltelt már az öt esztendő? – kérdeztem. Nem, csak négy. Nem módosította ugyanis a magyar kormány azt a törvényt, miszerint a kulturális intézetek vezetői négy plusz egy évet tölthetnek tisztségükben. Ha valamiért rossz szájízzel maradt Lakatos Mihály, a Balassi Intézet – Magyarország Kulturális Központja sepsiszentgyörgyi fiókintézetének vezetője, az éppen ez az egy hiányzó év. Ugyanis pályázatában öt évre tervezett. A meg nem adatott évet pedig nemcsak ő, de az intézet által szervezett rendezvényeket látogató székelyföldi közönség is hiányolni fogja. Budapestre való visszautazása előtt hát egy újabb lezárult, Sepsiszentgyörgy kulturális életében mély nyomot hagyó korszak mérlegének megvonására kértük Lakatos Mihályt.