Tíz év alatt háromszorosára nőtt a mesterséges megtermékenyítésre jelentkező egyedülálló brit nők száma, 2014-ben átlépte az ezret. 2013-ban 952 egyedülálló jelentkezett a klinikákon mesterséges megtermékenyítésre, ami 2006-hoz képest 226 százalékos növekedés.
Szakértők szerint a növekedés hátterében az áll, hogy egyre több nő mond le a férjhez menésről, ugyanis a férfiak házasodási kedve csökken, mert el akarják kerülni a költséges válást. A jelenségben az egyszülős családok és a mesterséges megtermékenyítés mind nagyobb elfogadottsága is szerepet játszik.
„Egyre több nő fut be sikeres karriert, de nem találnak maguknak párt vagy tönkremegy a kapcsolatuk. Ők úgy érzik, nincs idejük arra, hogy új partnert keressenek, és csak utána legyen gyerekük” – idézte a The Times Marilyn Glenville pszichológust, aki szerint a férfiak manapság nehezebben köteleződnek el az anyagiak miatt, ez pedig arra sarkallja a nőket, hogy saját kezükbe vegyék az ügyet. (MTI)