DEÁK KÁROLY, Sepsiszentgyörgy. Szeptember 4-én kilenc sepsiszentgyörgyi nyugdíjas ünnepélyes keretek között kopjafát állított a szegedi belvárosi temetőben Mihalik Kálmán halálának 89. évfordulóján. A kopjafát a nyugdíjas Lőrincz István faragta, a szervezésben Bogdán Bertalan, a nyugdíjasok önsegélyző pénztárának elnöke, Deák Károly vezetőtanácsi tag és Szabó József nyugalmazott ezredes vett részt.
Az 1896. február 21-én született és alig 26 évesen elhunyt Mihalik Kálmán édesanyja csíki székely asszony, apja kassai polgár volt. Orvosnak tanult Kolozsváron, de zeneszerzőként vált híressé: 1921-ben Szegeden Csanády György költő, hírlapíró szövegére megzenésítette a Székely himnuszt. A kopjafa leleplezése és felszentelése megható ünnepségen történt. Jelen volt a Mihalik Kálmán Alapítvány elnöke és több tagja, a Csongrád megyei önkormányzat alelnöke és meghívottjai s még sokan mások, ifjak és nyugdíjasok. Jó volt látni, hogy a szeretet és megemlékezés nem ismer határt és távolságokat.
B. E., Bibarcfalva. Szeptember 12-én, szombaton a bibarcfalvi nőszövetség volt a házigazdája az Erdővidéki Református Nőszövetségi Konferenciának. Az ünnepi istentiszteletet Kelemen-Karikás Árpád szárazajtai református lelkipásztor tartotta. Prédikációjában hangsúlyozta az imádság erejét a templom csendességében, mert imádkozni bárhol lehet, de az imádság háza az a hely, ahol bátran kitárhatjuk szívünket Isten előtt. Az istentisztelet után Farkas Erzsébet Eszter erdővidéki református nőszövetségi elnök köszöntője következett, majd a házigazdák ünnepi műsora (szavalatok és énekek), valamint Székely Lajos helybeli lelkész rövid ismertetője a bibarcfalvi református műemlék templomról. A konferencia egyik legfontosabb eseménye számunkra a nőszövetségi vándorzászló átadása volt, mely egy évig a mi templomunkat fogja díszíteni. A szünet előtt Berszán István erdővidéki esperes szólt a résztvevőkhöz, pár perc múlva pedig tea és kávé melletti kötetlen beszélgetésre került sor. Újdonságnak számított, hogy a szünet alatt leírhattuk egy cédulára, kiért, miért szeretnénk imádkozni közösen, és ezeket a kéréseket négy lelkipásztor csoportosítva imákba foglalta. Nagy sikere volt ennek a módszernek, 91 nőtestvérünk élt a lehetőséggel. A szünet után két értékes előadás következett: az imádság gyógyító erejéről a bölöni Bartha Noémi belgyógyász beszélt, Jézus és a kufárok címmel pedig a székelyudvarhelyi László Judit zenetanár tartott zenei igemagyarázatot. A hozzászólások után imacsend, közös éneklés volt, majd a zárszót és áldást követte a konferencia bezárása. A rendezvény szeretetvendégséggel végződött a bibarcfalvi kultúrotthonban.