Hétfő délután Milánóban, a világkiállítás helyszínén bemutatták a 2016-os Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny útvonalát. A szervezők közleményéből kiderül, hogy a verseny 12. alkalommal rajtol külföldön, ezúttal Hollandiában. Három egyéni időfutam, öt hegyi befutó szerepel az összesen 3383 kilométeres, 42,2 kilométeres szintkülönbséget tartalmazó programban. A 99. olasz körversenyt 2016. május 6. és 29. között rendezik meg, az első három szakasznak a holland Gelderland tartomány ad otthont, majd Franciaországba is ellátogat a mezőny. Idén a Tinkoff-Saxo színeiben versenyző spanyol Alberto Contador végzett az élen.
Visszavonult Ivan Basso
Visszavonult a rákbetegségen átesett, kétszeres Giro d’Italia-győztes kerékpározó, Ivan Basso. Az olasz versenyző korábban úgy nyilatkozott, várhatóan folytatja pályafutását a rákbetegség miatti kezelését követően, de a 2016-os Giro d’Italia olasz körverseny útvonalát bemutató hétfői eseményen kijelentette, hogy inkább a Tinkoff-Saxo csapat vezetőjeként tevékenykedne.
„Minden sportoló tudja, hogy a csillaga nem ragyoghat egész karrierje során. Elkerülhetetlen, hogy egyszer elsötétüljön, egy bölcs sportoló pedig felismeri, amikor elérkezik ez a pillanat, s képes visszavonulni” – mondta a 37 éves Basso, s hozzátette, nem tudja, hogyan fejezhetné ki legjobban a háláját a sportág felé 30 éves pályafutásáért, de reméli, idővel megtalálja a módját.
A bringásnál idén júliusban diagnosztizáltak hererákot, ezért fel kellett adnia a Tour de France-t. Sikeres műtéten esett át, és augusztusban újrakezdte az edzéseket. A Giro d’Italiá-t 2006-ban és 2010-ben megnyerő kerékpározó 2007-től másfél évet kihagyott, mert doppingszerek használata miatt eltiltották. Azt mondta, a betegsége is befolyásolta a döntését, bár már a diagnózis előtt is fontolgatta, hogy visszavonul.