„Hét pert nyertem meg a híres Kincses Előd ügyvéd ellen a kétnyelvű utcanévtáblák ügyében. Nem engedem meg soha, hogy Paul Chinezut elmagyarosítsák, s azt írják fel az utcanévtáblára, hogy Kinizsi Pál. Ezután már csak az következik, hogy Ştefan cel Marét is lefordítják, s kiírják, hogy Nagy István. Ezt nem hagyhatjuk.
Álljunk ellen a nyomásnak és az elnemzetietlenítésnek. Ne feledjük, mit mondott Tudor Vladimirescu: a haza a népé, és nem a kizsákmányolóké” – többek között ezt mondta Valentin Bretfelean, a marosvásárhelyi helyi rendőrség magyarellenességéről elhíresült vezetője a székelyföldi románok hétvégén tartott találkozóján – beszédét pedig vastapssal köszöntötték a teremben ülők. Bretfelean azt is kijelentette, sikerült a törvényt alkalmaznia Marosvásárhelyen, és erre biztatja a többi székelyföldi megyében élőket is. Felszólalásának nem csak tartalma kifogásolható, hanem az is, hogy a helyi rendőrség megalakulásáról és működéséről szóló törvény szerint a helyi rendőrök nem nyilatkozhatnak nyilvánosan politikai meggyőződésükről, és nem is vehetnek részt politikai rendezvényeken. (Krónika)
PRÓBÁLKOZÁSOK SZÓRVÁNYBAN. A szórványvidéken helyenként fontolgatják az előválasztást, máshol pedig politikai kiegyezésben gondolkodnak. A 23 százalékban magyarok lakta Marosludason januárban előválasztást szerveznek a magyar polgármesterjelölt kiválasztására, a cél az alpolgármesteri szék megtartása, de a város élére is magyar ajkú vezetőt szeretnének, illetve a városi tanácsban – ahol a korábbi négyről háromra csökkent az RMDSZ-es képviselők száma – a frakció bővítésében reménykednek. Szászrégenben, ahol a lakosság 27 százaléka magyar ajkú, nem lesz előválasztás, és legkésőbb január végéig várják a közszereplést vállalni óhajtók önéletrajzát. Dicsőszentmártonban a magyar lakosság számaránya 14 százalék, ami kevés ahhoz, hogy magyar polgármesterjelölt nyerjen, ám a román pártok versengése révén egy magyar jelölt is labdába rúghat. (Krónika)
FÖLÖSLEGES BIZOTTSÁGOSDI. Nem hiszi Kelemen Hunor, hogy a Gabriel Oprea ügyében a liberálisok által kért parlamenti vizsgálóbizottság valamit is kiderítene, az RMDSZ elnöke szerint „sok hasonló parlamenti bizottság alakult már, de szinte egyik sem tudott az ügyek végére járni, munkájukat túlságosan áthatotta a politika”. Kelement az RFI riportere kérdezte arról, hogy távoznia kell-e a történtek után tisztségéből Opreának, a szövetségi elnök úgy válaszolt: nem kíván tanácsot adni Opreának, de ha a helyében lett volna, „hátra lép egyet”, amíg az ügyészségi nyomozás le nem zárul. A hátralépés szerinte nem jelentette volna azt, hogy a belügyminiszter elismeri a felelősségét a történtekért, csupán annyit, hogy tisztességes vizsgálat zajlik le az ügyben. (Maszol)