Az idén kellett volna felépíteni, de jövőre marad annak a környezetbarát ifjúsági pihenőparknak az elkészítése, amelyet az országos szelektív hulladékgyűjtési versenybe többször is benevező Sepsiszentgyörgy városa 2013-ban nyert el.
A 15 ezer euró értékű utcai berendezés makettje azóta is ott áll a polgármesteri hivatal egyik földszinti kirakatában, azért nem építették fel, mert a város elöljárói azt szeretnék, ha egy télnél tovább tartana, és ebből az összegből nem lehet időtálló minőséget kihozni a megadott minta szerint. Egy körbeülhető faszerkezetről van szó, amelyen biciklitárolóknak és a versenyt szervező Ecorom vállalat szelektív gyűjtőedényeinek is külön helyet kell biztosítani, valamint ingyenes wifi-hozzáférést, mert egyféle ifjúsági találkozóhelynek szánták a nyereményt.
Czimbalmos-Kozma Csaba városgondnok elmagyarázta: elég nagy az építmény anyagszükséglete, és mivel a belvárosban, a fiatalok szórakozóhelyei közelében kell lennie ahhoz, hogy használják is, nem akarnak pár hónap alatt rommá váló parkot építeni, ahogy az előző évben nyertes Galacon történt. A sepsiszentgyörgyi önkormányzat több tárgyalás után abban állapodott meg az Ecorom vezetőivel, hogy a 15 ezer eurót átutalják a városnak, itt felpótolják, és tartós ifiparkot építenek belőle a cég által terveztetett formában. Elhelyezéséről még nem döntöttek, egyelőre a legvalószínűbb helyszínnek az 1918. december 1. utca beugrója tűnik, az a kis zöldterület, ahol valamikor Gábor Áron és Nicolae Bălcescu szobra állt.