TÚLREAGÁLT TERRORVESZÉLY. Bombariadó volt Piatra Neamţ központjában egy benzinkútnál, miután a járőrök két elhagyott, gyanús táskát találtak, és ezt jelezték a 112-es segélyhívón. A helyszínre tűzszerészek szálltak ki, a környéket lezárták. Hamarosan azonban lefújták a riadót, kiderült ugyanis, hogy a táskák egy hajléktalané, aki később visszament értük. (Agerpres)
A COLECTIV KÖVETKEZMÉNYE. Nem csak klubokat, hanem éttermeket, sőt, kultúrházat is bezáratott a bukaresti Colectiv Klubban történt tragédia óta a sürgősségi felügyelőség: Dâmboviţa, Bukarest/Ilfov, Hunyad, Teleorman, Suceava, Mehedinţi, Giurgiu, Temes, Neamţ, Szeben és Krassó-Szörény megyékben már közel negyven olyan szórakozóhelyet találtak, amelyek súlyosan veszélyeztethették a vendégek testi épségét. Egyes esetekben a hatóságok pénzbüntetést is megállapítottak. Nagyszebenben a kultúrházat alig pár órával azelőtt záratták be, hogy megkezdődhetett volna a Mozaic Jazz Festival. Az ingatlan nem csak tűzoltósági engedéllyel, de tűzvédelmi berendezéssel és tűzoltókészülékkel sem rendelkezett. Suceaván egy 1800 üzlethelyiséggel rendelkező bazárt is bezártak. Az ott dolgozók emiatt tüntetésbe kezdtek, mivel nincs más jövedelmük. (Főtér)
ADOMÁNYBA AZ ÉLELMISZEREKET. 15 ezer lejes bírságot kaphatnak azok a bevásárlóközpontok, amelyek a lejáró szavatosságú termékeiket nem adományozzák humanitárius vagy állatvédő szervezetnek – döntött a szenátus. A jogszabály minden, 400 négyzetméternél nagyobb felületű üzlethelyiségre érvényes lesz. Ezeknek ki kell választaniuk egy segélyszervezetet, amellyel szerződést kötnek a lejáró szavatosságú termékeik átadására. A tervezet indoklása szerint Romániában évente ötmillió tonna élelmiszer kerül szemétbe, ezeket főként a nagy bevásárlóközpontok dobják ki a szavatossági idő lejárta után. A törvénytervezetről még a képviselőháznak is szavaznia kell. (Mediafax)
MENŐ A DUSTER. Az év első tíz hónapjában enyhén csökkent a román gépkocsigyártás és -export: 0,2, illetve 0,1 százalékkal volt kisebb a tavalyi hasonló időszakhoz képest. A január-október közötti időszakban 328 776 járművet gyártottak Romániában, ebből 286 789-et a francia Renault tulajdonában lévő Dacia, 41 987-et pedig a Ford. A gépkocsi-kivitel elérte a 301 580 egységet, legnagyobb kereslet a Dacia Duster iránt mutatkozott, ebből exportáltak a legtöbbet (135 155-öt). Ez azt jelenti, hogy a Romániában gyártott járművek 92 százalékát külföldön értékesítették, ez az arány megegyezik a tavalyival. Az autógyártók és -importőrök egyesületének adatai szerint a romániai autópiac 17,7 százalékkal nőtt az idei első tíz hónapban a tavalyi hasonló időszakhoz mérten. A vizsgált időszakban 97 807 új járművet adtak el Romániában, ebből 79 739 személygépkocsi volt, a többi haszongépjármű. A használt gépkocsik értékesítése is 12,8 százalékkal, 204 ezerre nőtt az első tíz hónapban. (MTI)