Koncz Zsuzsa énekesnő vehette az életműdíjat, de a színház- és filmművészet, a tánc, a zene és a képzőművészet kategóriában is elismeréseket adtak át pályájuk elején álló fiataloknak a Gundel Művészeti Díj hétfő esti budapesti gáláján.
Koncz Zsuzsa Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekesnőnek az életműdíjat Tarlós István, Budapest főpolgármestere nyújtotta át. Tarlós felidézte, Koncz Zsuzsa első lemezfelvételére, a Gézengúzra 1962-ben került sor, első önálló kislemeze 1966-ban, első önálló albuma, a Volt egyszer egy lány 1969-ben jelent meg, majd 1970-ben adták ki az Illés együttessel közösen a Szerelem című lemezt. Harmadik nagylemeze, az 1971-ben megjelent Kisvirág az egyik legnagyobb példányszámban kelt el. Tarlós István hangsúlyozta: Koncz Zsuzsa dalai nemcsak a könnyűzenére voltak hatással, hanem a napi gondolkodásra és érzésvilágra is. Életben tartották a szabadság eszményét a Kádár-korszakban, amelyet kulturálisan és politikailag is alapvetően befolyásoltak. „Ennek a legendás világnak a képviselői, az Illés, a Metro és az Omega kezdetektől együtt zenéltek Koncz Zsuzsával, akinek hangja és személyisége nélkül másképp alakult volna ennek a zenei korszaknak a művészete”.
A Gundel Művészeti Díjat a Gundel Étterem vezetősége alapította az ezredforduló tavaszán. Az elismerést 2011-ben átalakították: a díjat – az életműdíj és a Sztár lett elnevezésű kategória kivételével – csak pályájuk elején álló fiataloknak ítélik oda.