Saját tulajdonú ingatlanban

2015. november 26., csütörtök, Család

Az Európai Unió lakosságának több mint kétharmada saját tulajdonú ingatlanban lakik, a házban élők aránya 59,3 százalékot, a lakásban élőké pedig 40 százalékot tett ki tavaly.
 

Az unió statisztikai hivatala által hétfőn nyilvánosságra hozott jelentés szerint az uniós lakosság 70,1 százaléka lakott saját tulajdonú, 29,9 százaléka pedig bérelt ingatlanban 2014-ben. Országokra bontva a saját tulajdonú ingatlanban élők aránya Romániában (96,1 százalék), Szlovákiában (90,3 százalék), Litvániában (89,7 százalék) és Magyarországon (89,1 százalék) a legmagasabb, míg a legalacsonyabb Németországban (52,5 százalék), Ausztriában (57,2 százalék), Dániában (63,3 százalék), Nagy-Britanniában (64,8 százalék) és Franciaországban (65,1 százalék).
A lakosság túlnyomó többsége házban él Nagy-Britanniában, Horvátországban, Belgiumban, Hollandiában, Cipruson és Szlovéniában. A lakásban élők aránya 66,5 százalékkal Spanyolországban a legnagyobb, majd Lettország, Litvánia és Görögország következik.
A tavalyi adatokat feldolgozó jelentés szerint a kormányzati politika egyik fő kihívása, hogy mindenkinek méltó lakhatást biztosítsanak mind a lakhatás költségeit, mind minőségét illetően. Az uniós lakosság 11,4 százalékának jelentenek túl nagy anyagi terhet a lakhatási költségek, azaz jövedelmük több mint 40 százalékát kénytelenek erre a célra költeni. Görögországban alakult ki messze a legrosszabb helyzet, a lakosság több mint 40 százalékát sújtja ez a gond. A listán Németország, Dánia, Hollandia és Románia (14,9 százalék) következik. A legkevésbé Máltán, Cipruson, valamint Franciaországban és Finnországban jelent problémát a lakásrezsi kifizetése.
A lakhatás minőségét illetően az egyik kulcselem a megfelelő méretű lakótér biztosítása. Tavaly a lakosság 17,1 százaléka élt a lakók számához képest túl kevés szobával rendelkező ingatlanban. A listavezető Romániában a lakosság több mint fele, 52,3 százaléka él az uniós szabványok szerint túlzsúfolt ingatlanban, de a következő helyezett Magyarországon is (44,6 százalékkal) a lakosság majdnem felét érinti ez a gond. A helyzet Belgiumban, Cipruson, Hollandiában, Máltán, Spanyolországban és Németországban a legkedvezőbb.
A lakhatással való elégedettség a 16 évesnél idősebb uniós lakosok körében 7,5 pontot tett ki a nullától tízesig terjedő skálán, ami a második legjobb eredményt jelenti a személyes kapcsolatok után. Legelégedettebb a három észak-európai EU-tagállam: Finnország, Dánia és Svédország, valamint Ausztria és Hollandia lakossága, a legkevésbé pedig Bulgária, Lettország, Görögország, valamint Magyarország lakossága. (MTI)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 724
szavazógép
2015-11-26: Sport - :

Elekes Dezső-emlékverseny (Sakk)

Ma 18 órától a megyeszékhelyi Szent György Lovag Sakk Klub szervezésében zajlik Háromszék legrégebbi sakkviadala, az Elekes Dezső-emlékverseny idei kiírása.
2015-11-26: Család - :

Gyermekeink

Ünige, Sepsiszentgyörgy. Albert Levente felvétele