Vásár és korcsolyapálya

2015. december 18., péntek, Közélet

Közel 70 kézműves, iparművész és helyi termelő részvételével ma 13 órakor nyílik meg a karácsonyi vásár Sepsiszentgyörgyön – tudatta közleményében a városháza. A míves ajándékok mellett ünnepi asztalra járó finomságokat is be lehet szerezni a vásárban, mely december 24-ig naponta 11 és 20 óra között, 24-én pedig 14 óráig tart nyitva.

Az ünnepi hangulatot zenés műsorok fokozzák, a nyitónapon a Református Kollégium és a Constantin Brâncuşi Szakképző Líceum diákjai lépnek színpadra, a következőkben helyi zenekarok. A karácsonyi vásárral egy időben a hétvégén korcsolyapálya is nyílik a Szabadság téren, ha ezt az időjárás lehetővé teszi. A pálya vakációban és hétvégén 10 és 21 óra között tart nyitva, 14 és 15 óra között karbantartási szünettel. Diákoknak 5, felnőtteknek 7 lej a korcsolyázás. Akinek nincs felszerelése, 5 lejért bérelhet korcsolyát két órára. Tegnaptól amúgy átadták a gyalogos forgalomnak a Szabadság tér 1918. december 1. utca melletti részét, így az áthelyezett Szent György-szobor is újra megközelíthető. A téren befejezték a szabadtéri emelvényt, amelyet már a karácsonyi vásár fellépői használatba vesznek. Télen a munkálatok befejezéséig továbbra is zárva marad a korzó egyik része. (farcádi)
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 556
szavazógép
2015-12-18: Közélet - Iochom István:

Dobolyi Aladárt díszpolgárrá avatják

Bokor Tibor polgármester javaslatára a városatyák egyhangú szavazattal fogadták el a Dobolyi Aladár post mortem díszpolgárrá avatásáról szóló határozattervezetet a tegnapi soros kézdivásárhelyi tanácsülésen.
 
2015-12-18: Közélet - :

Mire való a rendőrség?

Kovászna Megye Tanácsának tegnapi rendkívüli ülésén Cziprián-Kovács Loránd liberális képviselő kirohant a rendőrség ellen. Személyes példát ismertetett. Elismeri, valóban szabálytalanul kelt át az úttesten, megbírságolták, azzal sincs gond, ám a közlekedésrendészek viselkedését és a beadványára a rendőrségtől kapott választ kifogásolja.