A sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola első szabás-varrás tanfolyamának végzősei a Lábas Házban rendezett kiállításon mutatták be az általuk készített ruhadarabokat. Babos- Máthé Réka és Vargyasi Melinda tanítványai hat hónap alatt tanulták meg a mesterséget.
A gyermeknevelési szabadságon lévő Pál-Nemes Erzsébet teljesen kezdőként jelentkezett. „Egyeztettem a szülőkkel, nagyszülőkkel, vállalták a gyermekeket, így el tudtam járni a képzésre. Eljutottunk egy bizonyos szintre, s most már nehéz abbahagyni a varrást.” Dezső Ágota korábban is varrt, elsősorban viseletet, népies ruhát és díszmagyart, számára az oklevél volt a vonzó, amelyet a tanfolyam végén kaptak, és amelyet az országos felnőttképző hatóság is elismer. „Nyitott voltam arra is, hogy megtanuljam a mesterséget, mert én csak magamtól varrtam, nem tanultam sehol, és így beleláthattam a szakma rejtelmeibe.” Márton Zsuzsanna korábban nem varrt géppel, ezt akarta megtanulni, „de aztán kiderült, hogy ez a képzés többről szól. Itt nemcsak az anyagok összeillesztését, összevarrását sajátítottuk el, hanem a tervezést is, bonyolultabb darabok elkészítését. Kabátot is varrtam, pedig a nulláról kezdtem.”
A hat hónapos tanfolyamot tizenöten végezték el. A vizsgadarabok és ezáltal az egész tanfolyam minőségét jelzi, hogy a Transilvanian Textil & Fashion klaszter és a megyei kereskedelmi és iparkamara textilszakosztálya is elismerte, a csoport minden tagja megtanulta a szakmát, és közös inaslevelet adtak át a végzősöknek. Tamás Sándor, a megyei önkormányzat elnöke szerint bebizonyosodott, hogy érdemes erősíteni az intézmény népiskola jellegét és kenyérkereseti lehetőséget biztosító szakmát tanítani. Az okleveleket Gáj Nándor, az iskola igazgatója adta át, és közölte, újabb szabó-varró csoportot indítanak, amelybe február közepéig lehet jelentkezni. A Lábas Ház alagsorában a kiállítás január 22-éig látogatható.