Tömény, pörgős, sokszínű rendezvénnyel ünnepelték a magyar kultúra napját Marosvásárhelyen. A Maros Megyei Múzeum, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, a Látó Szépirodalmi Folyóirat, az András Lóránt Társulat, a Tiberius vonósnégyes és a Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem közös ünnepi eseményt szervezett a magyar kultúra napja alkalmából, amely a Kultúrpalotában zajlott, pontosabban a Maros Megyei Múzeum képtárában. A péntek délutáni esemény rendhagyóra sikeredett, ilyen méretű koprodukcióra még nem volt precedens a marosvásárhelyi kulturális intézmények között, legalábbis az utóbbi időben. (Transindex)
LÖVÖLDÖZÉS UDVARHELYEN. Több lövést is leadott önvédelmi fegyverével Szőke László, az Udvarhelyi Híradó főszerkesztője szombat hajnalban, miután egy székelyudvarhelyi szórakozóhelyen megtámadták. Az összetűzésben négyen megsérültek, két személyt a kórház sebészeti osztályára utaltak. Egy régebbi nézeteltérésre vezethető vissza az incidens, melyben a 4.47-kor helyszínre riasztott bevetési egység megállapításai szerint a 37 éves székelyudvarhelyi Sz. Sz. rátámadt, majd ököllel többször megütötte az Udvarhelyi Híradó főszerkesztőjét, aki a földre kerülve elővette engedéllyel tartott gumilövedékes önvédelmi fegyverét, és több lövést is leadott támadójára. A lövésektől Sz. Sz. és társa, a 32 éves udvarhelyi B. M. B., illetve a közelben tartózkodó 19 éves csíkszeredai T. A. is megsérült, ellátásra mindannyiukat kórházba szállították. (Krónika)
MENTŐSZOLGÁLAT A HAVAZÁSOK IDEJÉN. A sürgősségi esetek felügyelőségének közleménye szerint a múlt szombat óta tizenhat megyében közel 13 ezer belügyminisztériumi alkalmazott teljesített szolgálatot a havazások idején. A mentési akciókban 4100 tűzoltó vett részt, többek között Hargita, Maros, Fehér, Szeben, Hunyad megyében nyújtottak segítséget különböző egészségügyi problémákkal küzdő személyeknek. A tűzoltók 1200 személyt mentettek ki, 490 személyt orvosi ellátásban részesítettek, a belügyminisztérium helikopterei 47 repülést hajtottak végre. A 16 megyében a közel egy hét alatt több mint 12 ezer lakoshoz ment ki a mentő. (Erdély FM)
LÁTOGATHATÓ DÉVA VÁRA. Csaknem nyolcévnyi részleges vagy teljes lezárás után februártól ideiglenesen megnyitják a turisták számára Déva várát – írta internetes oldalán a Nyugati Jelen napilap. A vár megnyitásáról Petru Mărginean, Déva polgármestere számolt be. A vár felújítását 2008-ban kezdték el, 2009-ben azonban félbeszakították. A 2012-ben újraindított munkálatok óta csupán a külső udvarok egy részét lehetett látogatni. Tavaly októberben azonban ezeket is lezárták, hogy újraépíthessék a hajdani feljárást biztosító hidat. A 38,4 millió lej értékű felújítás december végére nagyjából befejeződött, de a még hátralévő, 4 millió lejbe kerülő utolsó simítások akár júniusig is elhúzódhatnak. A felújítási munkálatok során újraépítették az első és második kaput, felújították a teljes külső várfalat, a hajdani, gyalogos feljárást biztosító csigalépcsőt a keleti oldalon, megépítették a belső várba vezető hidat a nyugati oldalon, valamint korszerűsítették a vár alatti parkból az első és második kapun át vezető teljes utat. A felújított várrészt közművesítették, így az évszázados falak között immár korszerű áram-, víz- és csatornahálózat működik. A várat még lezárt állapotban is százezren látogatták meg 2015-ben. A belső várudvarba 2008 óta csak a magyar unitárius egyház zarándokait engedték be, akik minden év novemberében felkeresik az egyházalapító Dávid Ferenc sírját.