Szokás szerint áprilisban tartja évi közgyűlését a magánvagyon-alapokból alakult öt nagy befektetési társaság: az aradi Bánát-Körösvidék (SIF1), a bákói Moldova (SIF2), a brassói Transzszilvánia (SIF3), a bukaresti Munténia (SIF4) és a craiovai Olténia (SIF5).
Ezeknél még a lakosság milliói rendelkeznek kis arányú tulajdonrészekkel. A brassói befektetési társaság évi közgyűlése április 18-án lezajlott, a többieket ma vagy holnap tartják.
A brassói befektetési társaság részvényesei többségi szavazattal eldöntötték, hogy a 2007. évi nyereségből részvényenként 0,0375 lej osztalékot fizetnek. A társaság tavaly 110 millió lej nyereséget valósított meg, melynek csak kb. 37 százalékát adja ki osztalékként, a többiből legkevesebb 71 700 000 lejt befektet. Az idei közgyűlésig sem dőlt el annak a tavalyi határozatnak a sorsa, mely alapján a társaság a 2006-os nyereségből nem fizetett osztalékot, hanem tőkét emelt, és minden részvény mellé még egyet adott ingyen. A határozatot ugyanis a bíróságon az egyik részvényes, a bukaresti Cocor cég megtámadta, s a per mai napig tart. Így az egy tulajdonkönyvecske után a tömegprivatizáció során ennél a társaságnál hivatalból juttatott nyolc részvény még nem módosult tizenhatra, a pluszrészvényeket nem lehet adni-venni.
A tőkeemelés, annak rendezetlensége és a bukaresti értéktőzsde általános hanyatlása következtében páratlan módon visszaesett a SIF3-papírok árfolyama. Míg a tőkeemelés előtt egy 0,1 lej (tíz bani) névértékű részvényért négy lejnél is többet adtak (az utolsó ötvenkét hét maximuma 4,35 lej volt), addig például április 21-én átlagáron 1,4884 lejt ért.