Rajtunk múlik a jövő

2016. március 16., szerda, Közélet

Szónokversennyel, zenés irodalmi összeállítással és koszorúzással emlékeztek meg tegnap a sepsiszentgyörgyi Református Kollégium diákjai az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseiről. A történelmi események említése mellett a szónokok a mai fiatalok felelősségére is kitértek.
 

  • Albert Levente felvétele
    Albert Levente felvétele

Mit jelent ma a szabadság? Mit ér a kokárdaviselés, ha nem őrizzük az eleinktől ránk hagyott értékeket? Mit teszünk ma azért, hogy jobbá tegyük életünket? Mit teszünk a jövőnkért és a társaink jövőjéért a panaszkodáson kívül? – fogalmazták meg többen a szónokok közül, és válaszoltak is: történelmünket senki nem veheti el tőlünk, most pedig eljött az idő, amikor miénk a főszerep, rajtunk múlik a jövő. A cél adott, a forgatókönyvet mi írjuk – hangzott. Az első díjas Végh Krisztina arra buzdított: „Legyünk mi azok, akik tenni is hajlandóak a jobb jövőért. Merjünk nagyot álmodni, és tegyünk érte még akkor is, ha sok küzdelemmel jár, és kényelmesebb lenne a lemondás.” Csoma Edina és Ferencz Hunor hasonló gondolatokkal érdemelte ki a második, illetve harmadik díjat, mindhármukat a kiállásért és az előadásmódért is megdicsérte a zsűri, amelynek tíz szónoklat közül kellett kiválasztania a legjobbakat.
Mikszáth Kálmán Jókai Mór élete és kora című művéből Nemes Levente színművész olvasott fel részletet, felelevenítve 1848. március 15-e budapesti történéseit, majd középiskolás diákok bemutatták a Mágori Ágnes és Bede Erika irányításával összeállított zenés irodalmi műsort, közreműködött az iskola Szilágyi Andrea vezette kórusa. A Református Kollégium diákjai és tanárai délben a református vártemplom cintermében koszorúztak.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1260
szavazógép
2016-03-16: Máról holnapra - Farcádi Botond:

Márciusi üzenetek

2016. március 15., Bukarest. A Cotroceni-palota csendbe burkolózott. Klaus Iohannis államfő többéves – és több államfő által felkarolt – hagyománnyal szakítva ismét csak elfelejtette köszönteni az országban élő magyar közösséget. Talán nem akarta azt kockáztatni, hogy neve hallatán több magyarok lakta városban kifütyüljék, miután a közösség egészét szembeköpte Tőkés László állami kitüntetésének visszavonásával?
2016-03-16: Közélet - Nagy D. István:

Meghitt emlékezés

Szavalatok, énekek, a tizenötödikei események felidézése, diszkrét koszorúzás – miként a korábbi években, idén is így emlékeztek a márciusi ifjakra a sepsiszentgyörgyi Gödri Ferenc-iskola diákjai, pedagógusai és az önkormányzat képviselői Gábor Áron és Nicolae Bălcescu szobránál.