Bugár Béla szétverte választóinak közösségét

2016. március 17., csütörtök, Világfigyelő

Bírálta a szlovák sajtó, hogy a korábban magát kormányváltóként pozícionáló két ellenzéki párt, a Bugár Béla vezette Most–Híd és Radoslav Procházka pártja, a Háló (Siet) tárgyalóasztalhoz ült a választáson győztes Iránnyal és a Szlovák Nemzeti Párttal (SNS), és kormánykoalícióra is lép velük. Csalódottságot és dühöt tükröznek a közösségi médiában megjelent választói és politikusi vélemények is.
 

A sajtó politikai öngyilkosságról és rövidlátásról cikkezik, a közösségi médiában pedig olyan jelzők is feltűntek, mint az „áruló”, a „Júdás” és a „megvásárolható politikus”. Radoslav Procházkát és az általa vezettet Hálót, amelynek listáján korábban más ellenzéki pártokban szereplő politikusok is parlamenti mandátumhoz jutottak, leginkább azért bírálják, mert összeállt a nagy politikai ellenfeleként pozícionált Robert Ficóval. Bugár Bélát pártja jobboldali kötődésű szlovák támogatói a Ficóval, magyar támogatói pedig az SNS-sel folytatott együttműködésért bírálják. „Bugár harakirit követetett el” – írta a történtekről a liberális pozsonyi Sme, amelynek kommentátora, Peter Schutz szerint a vegyes párt elnöke senkinek nem fogja tudni megmagyarázni, hogy „beállt kelléknek a nemzetiszocialista többség mellé”. Schutz szerint „Béla számára nincs visszaút”, elvesztette az elfogadható politikus arcát és szétverte választóinak közösségét.
A leendő koalíciós részvétel a két párton belül sem maradt visszhang nélkül. Míg a vegyes párt esetében eddig csak a politikai csoportosulás egykori földművelésügyi minisztere, Simon Zsolt jelezte, hogy a négyes kormánykoalíció létrejötte esetén a Most–Híd frakcióján kívül fog politizálni, addig a tíz parlamenti mandátumot szerzett Háló vezetőjének ennél komolyabb gondokkal kell megküzdenie, mert a törvényhozásba bejutott képviselői közül már hárman bejelentették, nem fogják támogatni az így létrejövő kormányt, és feltételezhetően még mások is csatlakoznak hozzájuk. A párt egyik vezető politikusa, Miroslav Beblavy az elsők között jelezte szakítását a Hálóval, és döntését a Hospodárské Noviny gazdasági közéleti napilapban azzal kommentálta, hogy Procházka megásta saját sírját.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 591
szavazógép
2016-03-17: Világfigyelő - :

Megegyeztek a szlovák kormánykoalícióról

Megegyezés született tegnap az új kormánykoalíció megalakításáról a Robert Fico vezette Irány-Szociáldemokrácia, illetve a Szlovák Nemzeti Párt (SNS), a Most–Híd vegyes párt és a Háló (Siet) elnökei között. A közös kormánykoalíció megalakításáról született szándékmegállapodást Robert Fico ügyvezető miniszterelnök a kormányalakítási egyeztetések harmadik napján jelentette be Pozsonyban.
 
2016-03-17: Világfigyelő - :

Két embert keresnek Belgiumban

Az Iszlám Állam zászlóját és nagy mennyiségű lőszert találtak a rendőrök Brüsszelben a házkutatásnak indult rendőrségi akció során, amelyben négy rendőr könnyebben megsebesült, egy embert lelőttek, két nem azonosított embernek pedig sikerült elmenekülnie, akiket továbbra is nagy erőkkel keresnek a hatóságok – közölte Brüsszelben Éric Van Der Sypt, a belga szövetségi ügyészség szóvivője tegnap.