A zárónapi meghívottak kilétét még nem árulták el és a kulturális hét eseményei sem mind ismertek, de már nagyjából összeállt az idei Szent György Napok programja, lehet kezdeni a visszaszámlálást.
Neves előadókból, érdekes produkciókból ezúttal sem lesz hiány, az újdonságok és visszatérő rendezvények között várhatóan mindenki talál számára megfelelőt. A városünnep kezdetére a főtér is elkészül: a szökőkút kialakítását befejezték, a vizes pihenőhelyen az utolsó simításokat végzik, a Mikó és a városháza közötti sáv kövezését is megkezdték; a látványt csak a megyeháza előtti építőtelep fogja rontani.
A legnagyobb várakozás a nagyszínpadi koncerteket övezi, amelyek – bevált helyi hagyomány szerint – különböző műfajok kedvelőinek szólnak.
A pódiumot a sárkányölő lovag szobránál állítják fel, esténként három-három zenekar váltja egymást rajta: április 22-én, pénteken a helybeli Black Velvet nyitja meg a bulit, utánuk a bukaresti Vunk (Vank) pop-rock együttesé a tér, a napot a magyaroszági Balkan Fanatik zárja. Szombaton, április 23-án előbb Andra román könnyűzene-énekesnőnek lehet tapsolni, majd két neves magyar együttesnek: az 1979-től eredeti felállásban játszó Karthago, végül pedig a Pokolgép fog örömet szerezni a rock, illetve a heavy metál rajongóinak. A vasárnapi meghívottakat jövő héten jelentik be.
Addig is lehet készülni a kulturális hétre: Bogányi Gergely zongoraművész április 16-ai, nyitó hangversenye után 17-én a nagyváradi filharmónia kamarazenekara ad Haydn-estet ugyancsak a Krisztus Király-templomban, 18-án a marosvásárhelyi Ada Milea lép fel a Művész Teremben (a volt moziban), 18-án Rákász Gergely Mozart-műveket orgonázik az unitárius templomban. Április 20-án egy különleges indiai hangszeren játszó együttes kínál kikapcsolódást, ugyanaznap a Háromszék táncegyüttes Erdélyi menyegző című előadásának lehet tapsolni.
A színházkedvelők öt társulat között válogathatnak: április 18-án a marosvásárhelyi Tompa Miklós Társulat Bartis Attila Rendezés című darabjával a stúdióteremben lép fel, 19-én a veszprémi Petőfi Színház Örkény István Kulcskeresők vígjátékát kétszer mutatja be a Tamási Áron Színház nagytermében, 20-án a nagyváradi Szigligeti Színház Csiky Gergely Buborékok című darabját hozza el Sepsiszentgyörgyre. 21-én a kolozsvári állami magyar színház Csehov Hattyúdalát mutatja be, 22-én Berecz András mesemondó az unitárius templomban várja a közönséget; az utóbbi két előadás 14 éven felülieknek szól. A kolozsvári társulat előadását románul is feliratozzák, és lesz még egy román nyelvű színdarab is, de erről még nincs pontos megállapodás.
A gyermekek számára a Cimborák bábszínház szervez legalább két előadást naponta: délelőtt szervezett csoportok jelentkezését várják (előzetes bejelentkezéssel), délutánonként a szórakozni vágyó családokat. A meghívott székelyudvarhelyi, békéscsabai, debreceni, nagyváradi, illetve brassói (román) bábosok mesejátékai mellett a házigazdák az óvodából-elemiből kinőtt diákoknak készült Cyber Cyrano netdrámájukat adják a városnapokhoz.
Jegyeket március 21-től (hétfőtől) árulnak a Tamási Áron Színház földszinti irodájában vagy a Jegymester.ro honlapon, a telefonon lefoglalt belépőket április 7-ig lehet kiváltani, tovább nem tartják fenn. A jegyek ára zömmel 20–25 lej körül mozog, a legdrágább – 40 lej – a Bogányi-koncert, a legolcsóbb – 15 lej – az indiai zeneest. A gyermekelőadásokra egységesen 7 lej a belépés.
A Kultúrkert műsorát a Székely Nemzeti Múzeum munkatársai szervezik, erről még nem közöltek semmit; a kézművesvásár a Kós Károly utcában marad, a Mesterségek nagyvására a gróf Mikó Imre utcában kapott helyet. A városnapokon több könyvbemutatót, közönségtalálkozót és kiállítást is szerveznek, ezek még alakulóban vannak. A Szent György téri közösségi színpadot a helyi értékek felmutatásának szánják, az óvodás, iskolás csoportok jelentkezését is szívesen fogadják.
A vásári forgatagban egy új színfolt is lesz: az önkormányzat az idén másodszor szervez – európai pályázaton nyert pénzből – konferenciát a testvérvárosokkal, és mivel ez kevesebbeket érdekel, a nyolc országból érkező résztvevőktől népviseleteket kértek. Ezeket – és a sokféle hagyományos erdélyi öltözetet – a Lábas Ház előtt, a turisztikai sátor mellett állítják ki, néhány fiatalt pedig be is öltöztetnek, hogy úgy sétálgassanak a tömegben.