Helyi adók és illetékekJúnius végéig lehet fizetni

2016. március 24., csütörtök, Belföld

Három hónappal meghosszabbította a kormány az ingatlan- és járműadó befizetésének első lehetséges határidejét. A tegnap elfogadott sürgősségi rendelet azt is előírja, hogy az ingatlanok rendeltetéséről szóló nyilatkozatok benyújtására újabb két hónap áll a polgárok rendelkezésére.
 

 

A rendelet értelmében – mely a pénzügyi törvénykönyv vonatkozó passzusait módosítja – a természetes és jogi személyeknek június 30-áig lesz idén lehetőségük (az eredeti határidő e hónap vége lett volna), hogy fizessenek a tulajdonukban lévő ingatlanok, illetve járművek után, illetve elviekben az adó teljes összegének egyszeri törlesztése esetén érvényes kedvezmények is hatályban maradnak. Emellett azoknak a tulajdonosoknak, akik nem kizárólag lakhelyként nyilvántartott ingatlanok felett rendelkeznek, május 31-éig van lehetőségük benyújtani az épület/lakás rendeltetését tisztázó nyilatkozatokat. Az eredeti határidő itt is e hónap utolsó napja lett volna. Mint ismeretes, ezeknek a nyilatkozatoknak a célba juttatása rengeteg bonyodalmat okozott mind a polgároknak, mind a helyi adóhivatalokban. Szintén két hónappal több áll a forgalomból 2015. december 31-éig kiírt járművek tulajdonosainak a rendelkezésére, hogy bejelentsék a változást a helyi adóhivataloknál a nyilvántartásból való törlés végett. Végül a jogi személyek ugyancsak május 31-éig nyújthatják be a tulajdonukban lévő ingatlanokról és azok rendeltetéséről szóló nyilatkozatokat.
A sürgősségi kormányrendelet a Hivatalos Közlönyben való megjelenésétől számítva lép hatályba.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 510
szavazógép
2016-03-24: Riport - :

Templomaink – Kökös (Református hírnök)

A sepsiszéki és környékbeli egyházaink reformáció kori átalakulása eléggé ismeretlen, így a kökösi református egyházközség keletkezéséről is keveset tudunk. Ennek két nyomós oka van: egyrészt a régi feljegyzések olvashatatlanok, másrészt 1953-ban az állami apparátus megfosztotta az egyházat levéltári irataitól, a múlt írott bizonyságaitól.
 
2016-03-24: Belföld - :

Iohannishoz fordultak (Tőkés László állami kitüntetése)

Klaus Iohannis államfőtől kérte Kincses Előd, Tőkés László ügyvédje, hogy vonja vissza elnöki rendeletét, amellyel elvette Tőkés Lászlótól a román állami kitüntetést. Kincses szerint, amennyiben nem kapnak érdembeli választ az elnöki hivataltól, jogi útra terelik az ügyet.