Vadászat fényképezőgéppel

2016. április 16., szombat, Közélet

„Egyesületünk azon fáradozik, hogy a vadászatot mint az ember és a természet viszonyának egyik legősibb formáját méltóvá tegye hagyományainkhoz, egyesítse mindazon vadászokat, természetbarátokat és környezetvédőket, akik hajlandók szövetségre lépni a magyar vadászati kultúra és etika fejlesztésére, Magyarország flórájának és faunájának védelmére” – mondta Berényi Csaba, a magyarországi Vadászati Kulturális Egyesület Természetfotó körének elnöke a Vadon Egyesület által szervezett természetfotó kiállítás tegnap esti megnyitóján a Bene-házban.

 

Összegezte az 1991-ben alakult egyesület fontosabb céljait, valamint annak több irányba mutató, kultúrán, természet- és állatvédelmen, nevelésen és ismeretterjesztésen alapuló tevékenységét, kiemelve, hogy az egyesület által kínált szolgáltatásokból nemcsak a tagok, hanem bárki részesülhet. Berényi az egyesület egyik tagszervezeteként működő, 2014-ben alakult Természetfotó körről megjegyezte, hogy a kör életre kelése óta folyamatosan kiírásra kerülő Vadászat fényképezőgéppel című fotópályázat 2015-ös díjazott munkáiból készült a Sepsiszentgyörgyön most látható kiállítás.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 834
szavazógép
2016-04-16: Közélet - Iochom Zsolt:

Díjnyertes film a székelyföldi betyárokról (Filmbemutató Magyarország csíkszeredai főkonzulátusán)

Telt ház előtt mutatták be csütörtök este Magyarország csíkszeredai főkonzulátusának eskütermében Zsigmond Attila Székelyföldi betyárok című dokumentumfilmjét, amely már több nemzetközi fesztiválon is nagy sikernek örvendett, legutóbb a szombathelyi Savaria Filmszemlén nyert első díjat.
 
2016-04-16: Közélet - :

Damavand csúcsán a székely zászló (Alpinizmus)

A Székelyek a magasban expedíciósorozatba tartozó Tea Mobil Damavand, 2016 expedíció tagjai elérték céljukat:a tapasztalt sepsiszentgyörgyi hegymászó, Tulit Zsombor másodmagával április 13-án, szerdán felért az 5671 méter magas iráni hegycsúcsra, ahová magával vitte a székely zászlót is. Tulit és társa a sikeres mászás után lesízett a második táborig. Zsomborék április 7-én indultak útnak, és jelenleg már jól megérdemelt pihenésüket töltik a hegy lábánál található egyik kashani szállodában.