Eddig vallott gazdasági elveit ültetné át a gyakorlatba Donald Trump, ha ő lenne az Egyesült Államok következő elnöke. Eközben kiderült, sem az idősebb, sem az ifjabb Bush nem támogatja Trump elnökjelöltségét.
A republikánusok elnökjelöltségéért folyó küzdelemben egyedül maradt Donald Trump a CNBC televízióban fejtette ki elképzeléseit tegnap. Az üzletember egyszerűsítené az amerikai adórendszert, lazítana a szövetségi szabályozáson, és újrafinanszíroztatná az Egyesült Államok hosszú lejáratú hiteleit, ha novemberben őt választanák meg elnöknek. A republikánusok várható elnökjelöltje elmondta, nem tervezi a demokrata szavazótábor megszólítását. Ugyanakkor nyíltan felszólította Bernie Sanders híveit, hogy szavazzanak reá, már csak azért is, mert szerinte a vermonti szenátorral olyan csalárd módon járt el a pártja, ahogyan vele próbált a Republikánus Párt. Leszögezte, hogy elsősorban a középosztály és az alsó középosztály elégedetlenjeinek szavazataira számít.
Sem az idősebb, sem az ifjabb Bush nem támogatja Donald Trump elnökjelöltségét – közölte tegnap az idősebb Bush egyik közeli munkatársa. Az Egyesült Államok két korábbi republikánuspárti elnöke egyáltalán nem kíván részt venni az elnökválasztási kampányban, sőt, az idősebb Bush még kommentálni sem akarja a fejleményeket.
A The Washington Post tekintélyes napilap elemzője szerint Donald Trump oly sok megválaszolatlan kérdéssel vág bele a novemberi választás küzdelmeibe, mint korábban talán egyetlen elnökjelölt sem. A New York-i üzletember ugyanis eddig nem mutatott fel koherens belpolitikai programot, és a külpolitikai elképzeléseiről a napokban elmondott beszéde sem értékelhető átfogó programbeszédként. Trump eddig többnyire homályosan, egyes elemeiben nemegyszer egymásnak ellentmondó terveket említett arról, milyen elvek alapján és milyen eszközrendszerrel irányítaná az Egyesült Államokat. Esetleges kormányának várható kulcsembereiről sem sokat árult el. Néhány – szinte minden kampánygyűlésen hangoztatott – javaslata viszont ismert: meghosszabbítaná a már meglévő falszakaszt az amerikai–mexikói határon, és a költségeket a mexikói kormánnyal fizettetné meg, megtiltaná – legalábbis átmenetileg – a muszlim vallású menekültek belépését az Egyesült Államokba, deportálná az illegális bevándorlókat, és újratárgyalná Washington külkereskedelmi szerződéseit.