RövidenKivonják az 500 euróst

2016. május 6., péntek, Világfigyelő

Az 500 eurós bankjegy forgalomból való kivonása mellett döntött az EKB Kormányzótanácsa az Európai Központi Bank (EKB) honlapján megjelent közlemény szerint. A kormányzótanács az 500 eurós bankjegy nyomásának végleges leállítását rendelte el, valamint a címlet kihagyását a készülő Europa sorozatból. Az 500 eurós bankjegy kibocsátása 2018 vége felé, az új Europa sorozat 100 és 200 eurós bankjegyeinek bemutatásával egy időben szűnik meg.

Az összes többi, használatban lévő címlet – 5 eurótól 200 euróig – forgalomban marad. A honlapon megjelent közleményben a bankjegy illegális gazdasági tevékenységekben játszott szerepével indokolták a döntést. Az euró nemzetközi szerepére és a bankjegyekbe vetett bizalomra való tekintettel azonban az 500 eurós bankjegy nem veszíti el törvényes fizetőeszköz szerepét, és továbbra is lehet majd használni fizetések teljesítésére és értékőrzőként.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2016-05-06: Világfigyelő - :

Lengyel és magyar ötvenhatosok (Röviden)

A szabadságért folytatott küzdelem fontosságáról beszélt Kövér László házelnök tegnap Budapesten az 1956-os poznani „fekete csütörtökön” lelőtt legfiatalabb résztvevő, Romek Strzalkowski emléktáblájának avatásán. Az emléktáblát Mansfeld Péternek, a magyarországi forradalom és szabadságharc utáni megtorlás legfiatalabb áldozatának egykori iskolája falán helyezték el. Romek Strzalkowski és Mansfeld Péter emléke megerősít bennünket abban, hogy a szabadságért vívott küzdelmünket soha ne adjuk fel, lengyelek és magyarok egymást soha cserben ne hagyjuk – mondta az Országgyűlés elnöke.
2016-05-07: Kiscimbora - :

Ágh István: A medve, a farkas, a róka és a nyúl a gyergyói vásáron

Egyszer a medve, a farkas, a róka és a nyúl együtt üldögéltek a Bucsin-tetőn az esti holdvilágnál, éppen ott, ahol ma Szép Lidi fogadója van. Jóllaktak, jókedvűek voltak, hát diskurálgattak békességben. Azt mondja a róka:
– Mit szólnátok hozzá, ha bemennénk a gyergyói virágvasárnapi vásárra, s egy jót mulatnánk?