Háromszéki turizmusEgyütt eredményesebb

2016. május 18., szerda, Közélet

Székelyföld és ezen belül Háromszék egyre inkább célpont a hazai és külföldi turisták számára, de még mindig bőven van javítanivaló a szolgáltatások terén, amelyeket még nagyobb szakmaisággal, ötletekkel és legfőképpen a turisztikában érdekelt felek összefogása révén magasabb színvonalra lehetne emelni – vonták le a következtetést az árkosi felnőttoktatási központban tegnap tartott, Háromszéki turizmus 2016-ban elnevezésű rendezvény résztvevői.

  • Az olaszteleki Daniel-kastélyszálló a legjobbak között. Szekeres Attila felvétele
    Az olaszteleki Daniel-kastélyszálló a legjobbak között. Szekeres Attila felvétele

 

A Kovászna Megye Tanácsa, a Művészeti Népiskola, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület, a  Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Háromszéki Panziósok Egyesülete – utóbbi a kamara turisztikai tagozataként éledt újjá – szervezésében rendezett szakmai tanácskozás célja: létrehozni, megerősíteni az említett testületek közötti együttműködést, feltérképezni, hogy milyen képzéseket igényelnének a panziósok, milyen módszerek, ötletek segítenék a háromszéki turizmus jobbá tételét – mondta a téma felvezetőjében Gáj Nándor, a Művészeti Népiskola igazgatója.
Nehéz mérni, hogy a megyei önkormányzat infrastruk­turális beruházásai milyen mértékben járulnak hozzá a  háromszéki turisztikai létesítmények vendégéjszakáinak növeléséhez, de az biztos, hogy a kettő összefügg egymással – hangsúlyozta Tamás Sándor megyeitanács-elnök, aki szerint az utóbbi években felerősödött a turistavándorlás Háromszék felé, ennek ellenére az ebből az ágazatból származó bevétel alig éri el a megye gazdasági termelésének két százalékát. Az önkormányzat továbbra is az infrastrukturális fejlesztésekkel tudja segíteni a turisták idevonzását, és ha jó ötletek vannak, a megyei tanács úgy irányíthatja pályázatait, hogy ezek megvalósítását támogassa – magyarázta. Az elmondottakat Édler András azzal erősítette meg, hogy ott kell aszfaltozni, ahol turisztikai célpont helyezkedik el, és azt kell ajánlani a vendégnek, ami a miénk, vagyis a helyi sajátosságokat. Kiállíthatnánk a ba­róti masztodont valahol a múzeumon kívül, kialakíthatnánk egy lőteret, ahol a huszárok bemutatnák az ágyú használatát, reklámozhatnánk a háromszéki turisztikai programokat egy közös katalógusban – sorolt néhány ötletet a megyei kereskedelmi és iparkamara elnöke. Szerinte jelenleg rosszul működnek a turisztikai információs irodák, a panziósok csak saját szolgáltatásaikat ajánlják a vendégeknek, pedig vonzóbb lenne, ha szélesebb körben ismertetnék a lehetőségeket.
A 2008-ban alakult Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület kiadványok, vásárok, bloggerek, rendezvények, a média és különböző online felületek révén népszerűsíti Háromszék kínálatait, de mindez eredményesebb lenne, ha a panziótulajdonosokat tömörítő testülettel közösen jelennének meg, szerveznének rendezvényeket, állítanák össze a háromszéki turisztikai stratégiát – szögezte le  Grüman Róbert, az egyesület elnöke.
Pásztor Boglárka turisztikai pszichológus és László Endre turisztikai menedzser közös előadásban beszélt a turisztikai szolgáltató szakma leglényegesebb elvárásairól: a kommunikáció több mint fele  nonverbális, amin javítaniuk kell a jelenlegi szolgáltatóknak; a vendég nem csak egy pénztárca tulajdonosa, akinek torkán bármit le lehet nyomni; a vendégfogadónak a vendég típusához kell igazítania magatartását, de minden körülmények között meg kell őriznie türelmét, higgadtságát; az ellátásnak minden terén figyelemmel kell lenni a gyermekekre, idősekre, sérültekre, és a szolgáltatóknak tudatosítaniuk kell magukban, hogy magatartásukkal Székelyföldet, a székelyföldi turizmust  képviselik.
A tanácskozás további témái: helyi értékek felmutatása és bekapcsolása a turizmusba, élményközpontú szemlélet a termékfejlesztésben, háromszéki fürdők, turizmusfejlesztés uniós forrásokból városon és vidéken. Bár többször elhangzott: sok még a tennivaló a háromszéki turizmus terén, pozitív példában sincs hiány – e téren a kovásznai Clermont és Mercur, valamint a bálványosi Grand Hotel Szálloda és az olaszteleki Daniel-kastélyszálló külön említést érdemel, nevesítették a legjobb hazai szállodák között – ismertette László Endre, aki nehezményezte, hogy turizmus terén máig sem valósult meg az egységes Székelyföld.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 200
szavazógép
2016-05-18: Világfigyelő - :

Senki nem sértegethet

A külgazdasági és külügyminiszter szerint senki, még Bill Clinton volt amerikai elnök sem engedheti meg magának, hogy sértegesse a magyar embereket.
 
2016-05-18: Közélet - Fekete Réka:

Életet menthet az elsősegélynyújtás

Az elsősegélyverseny és az arra történő felkészülés azért fontos, mert a diákok olyan tudást szereznek meg általa, amely hozzátartozik az általános műveltséghez, hiszen ezzel a tudással életet lehet menteni – mondta lapunknak Pap Adolf, a Kovászna Megyei Vöröskereszt igazgatója az ötvenharmadik alkalommal tegnap megszervezett vetélkedőn. A közel ötszáz résztvevő bizonyította, komolyan veszik az életmentést, de ha kisebb sérülésnél kell segíteni, azt is lelkiismeretesen végzik.