Urunk mennybemenetelének búcsús ünnepét tartották áldozócsütörtökön az uzoni római katolikus templomban, melyet a mennybemenetel emlékére szenteltek fel. Kettős ünnepet ültek nemcsak áldozócsütörtökön, hanem az utána következő vasárnapon is Uzon nagyközség keresztényei, ekkor került sor – a régi helyi hagyományt tiszteletben tartva – az uzoni konfirmációra is a református templomban. A kettős helyi ünnepet a csíksomlyói pünkösdi búcsús szentmise és a zarándoklaton való részvétel, valamint az itthoniak számára pünkösd sátoros ünnepe zárta.
Amikor a mennybemenetelről esik szó, mindig arra kell gondolnunk, hogy Isten világában nincsenek emeletek, nincsen fent és lent. Ezért jobb úgy fogalmazni, hogy Krisztus mennybemenetele tulajdonképpen az ő felmagasztalását és megdicsőülését jelenti. Az áldozócsütörtök elnevezés magyar szóalkotás, amelyet a protestáns egyházakban továbbra is használnak, ez a mennybemenetel napja.
Az 1909 és 1911 között épült uzoni római katolikus templom főoltárképe is Urunk mennybemenetelét ábrázolja. Albert Imre plébános elmondta, jelenlétükkel megtisztelték búcsús ünnepüket a környék hívei, papjai és lelkészei. Az ünnepi búcsús szentbeszédet Sánta Pál lemhényi plébános mondta: „Lélekben és személyesen is híveim közül sokan részt vettek a csíksomlyói pünkösdi szentmisén és zarándoklaton. Voltak olyan családok és kisközösségek, amelyek a pünkösdnagyszombati csíksomlyói virrasztáson imádkoztak, és a Szűzanya segítségét kérték. Az uzoni mater filiáiban – Lisznyóban, Bikfalván, Kökösben és Keresztváron – is sor került a piros pünkösdi ünnepi szentmisékre. Gyerekkorom vérpiros bazsarózsagyökerét városra költözésünkkor is behoztuk, s azóta, éppen 60 éve, mindig pünkösdkor nyílik.”
A református egyházközség templomában május 8-án, vasárnap hét fiatal erősíttetett meg a hitben a konfirmáció alkalmával, meghívottként jelen voltak az 50–60 éve konfirmáltak is, akik visszaemlékeztek saját nagykorúsításukra, az azóta átélt isteni áldásokra. Ungvári Barna András lelkipásztor igehirdetésében (Máté 19:16–22 és V. Mózes 8:2) Jézus Krisztus követésének egyre sokasodó akadályait részletezte mind a konfirmandusok, mind az „érett konfirmáltak” számára. Úrvacsoraosztás után az idei konfirmációi találkozón részt vevők kopját állítottak. A hagyományteremtési szándékkal készült emlékre Balázs Antal faragómester, nyugalmazott tanító az úrvacsorára utaló jelképeket vésett be örök emlékül (képünk).
Pünkösd vasárnapján is úrvacsoraosztással egybekötött ünnepi istentiszteletet tartottak a református templomban. Igét hirdetett Ungvári Barna András lelkipásztor, úrvacsorai ágendát mondott Bács János nyugalmazott lelkipásztor. Délután Kádár István helybeli születésű ünnepi legátus hirdetett igét, anyák napi műsorral léptek fel a helybeli iskola gimnazistái (betanította Nagy Hajnalka vallásoktató). Pünkösd másodnapján a legátus végezte az igehirdetést, és fellépett a helybeli református dalárda.