Felháborítja a sepsikőröspatakiakat az Erdélyi Magyar Néppárt és jelöltje – így összegezték a szerdai falugyűlés következtetéseit az RMDSZ-es listán indulók és polgármesterjelöltjük, Kisgyörgy Sándor. Grüman Róbert, az RMDSZ megyei ügyvezető elnöke elmondta, annak dacára, hogy délelőtt tartották az összejövetelt, majdnem százan gyűltek össze, és legtöbben nem értik, miként képviselheti a néppárt színeiben induló Silviu Ioachim a magyar nemzetpolitikát, amikor néhány évvel ezelőtt a Kovászna, Hargita és Maros megyei Románok Civil Fórumának oszlopos tagjaként, Ioan Lăcătuşuval járt Bukarestbe Traian Băsescu akkori államelnöknél panaszkodni a Székelyföldön élő románok elnyomásáról. Magyarázatot várnak erre az EMNP fő támogatójától, Tőkés Lászlótól és elnökétől, Szilágyi Zsolttól.
Grüman szerint a Néppárt jelöltjével és Tiszta lappal jelszavukkal a már említetten kívül több probléma is van: Ioachim húsz évig vezette a községet, minden pártban megfordult, és azzal töltötte az elmúlt éveket, hogy magyar embereket jelentgetett fel. Grüman szerint valós magyar összefogás alakult ki Sepsikőröspatakon, csatlakoztak ehhez régi EMNP-sek is, meglátása szerint jelenleg két Néppárt is működik a községben, azok, akik melléjük álltak, illetve a „román tagozat”.
Kisgyörgy Sándor, a község újabb mandátumra pályázó jelenlegi vezetője ellenfelét, Silviu Ioachimot jellemezte, aki véleménye szerint annak függvényében váltja pártját, hogy honnan fúj a szél, „köpönyegforgató vallási hovatartozásában is, megfordult már több felekezetben”. Kifogásolja azt is, hogy Silviu Ioachim azzal kampányol a romák körében, megválasztása esetén eltörlik a helyi adókat, és segélyeket is kapnak. Kisgyörgy elismerte, hogy 2012 után „meghúzták a gyeplőt”, szabályokat, kötelezettségeket vezettek be a cigány lakosság számára is, de meglátása szerint működik a rendszer. Válaszolt Silviu Ioachim indulásának bejelentésekor tett felvetéseire is. Igen, elődje idején valóban csend volt a faluban, semmi sem történt, az elmúlt négy évben azonban beindult az élet, kulturális rendezvények, összejövetelek vannak. Reményei szerint hamarosan a tó körüli terület helyzete is rendeződik, a minisztérium átadja az önkormányzatnak. A tanácsülések nem románul zajlanak, magyarul megbeszélik, amit kell, majd a jegyzőnek románul összegzik, hisz a jegyzőkönyv is az állam nyelvén készül – hárította a néppárti jelölt vádjait. Tervei közül legfontosabbnak a csatornahálózat kiépítését nevezte, bízik benne, ősszel ennek is nekifoghatnak.
Az RMDSZ-nél tartott tájékoztatón jelen volt Vántsa Lajos, aki négy évvel ezelőtt az EMNP színeiben jutott a tanácsba, de aztán átállt az RMDSZ-be, mert látta, közösen eredményeket tudnak elérni. Hasonlóan nyilatkozott Illyés Gyula, aki korábban a Silviu Ioachimot támogató alakulat tanácstagja volt, most ő is az RMDSZ-listán indul, akárcsak Bedő Zsolt, az EMNP korábbi helyi elnöke, aki a sajtóból értesült a pártszervezet újraalakulásáról.